21.09.2024 12:44
Новини: Посетете нашият Online магазин, където можете да видите продуктите които продаваме, както и да си ги поръчате през Интернет.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Vassiliki, Lefkada - Гърция  (Прочетена 154938 пъти)
Lub40
Полъх
*
Публикации: 18



« Отговор #15 -: 21.08.2009 00:25 »

Ние с жената и децата решихме все пак да е Лефкада и от другата сряда 26 август смятаме да прекараме една седмица на Василики. Въпреки, че ще отида с кемпера, не е ясно дали няма да спим на хотел - септември студията обикновено са на цената на къмпинга. Ако няма много народ както е през август може да се пробваме и с кемпера, но според мен къмпинга е куц - малко навътре от плажа е. От това което виждам прогнозата е за слънце, което значи термика = вятър. Миналата година като ни заваля един дъжд  wall - изкарахме два дни и половина и си бихме шута към Италия. Та от сърф стана ядене и пиене - еднам се прибрахме Drinks. Ще се радвам, ако се засечем с някой съфорумец.  hi
Online
balki
Полъх
*
Публикации: 36


« Отговор #16 -: 08.09.2009 22:38 »

Не случайно това място е толкова населено от сърфисти. Аз не съм ходил по много места, но незнам дали си виждал по-организирани сърф училища. Наистина са 200 сърфа във водата и грешка -90% са много добри карачи, а да си чул за произшествие, аз не, а съм ходил там три пъти. И не съм съгласен че чопа е по-гаден от този на Дъбник.А наистина на това място може да се види много.За мене това е мястото за 100% почивка съчетана с сърф.
Online
ven
Повей

Публикации: 3


« Отговор #17 -: 13.09.2009 23:48 »

неделя наистина задуха много. почнахме да се озъртаме откъде да купим 4+ платно, че най-малкото ни беше 5.2. в понеделник и вторник също беше доста добре
но прогнозата няма много общо с реалността. имаше и вълнички де. сряда вече мъжът ми въобще не влезна, а аз се упражнявах малко
нямам претенции да карам добре сърф, нито пък съм ходила по местата, които споменавате. на василики сме ходили 3 години. има всякакви. и училища (2 години ходехме с училище) и ученици. аз се притеснявам да има много хора покрай мен, ако се засиля, нямам много контрол и при опасност трябва да се хвърлям във водата. но истината е, че там се пазят и пазят. а има и лодки, които наблюдават постоянно
а и мястото наоколо има много хубава атмосфера
иначе на лимнос повече ми хареса за каране на сърф, а и по - малко път с кола. само дето не си на плажа, трябва всеки ден да се мъкнеш. бяхме с детето и това си е изпитание
на василики си е 8.15 часа карането само, въпреки че в сравнение с 10 часа преди 3 години, си е направо чудно с магистралата
Online
Angel
Полъх
*
Публикации: 38



WWW
« Отговор #18 -: 15.09.2009 11:15 »

...
на василики си е 8.15 часа карането само, въпреки че в сравнение с 10 часа преди 3 години, си е направо чудно с магистралата

Ven, можеш ли да постнеш маршрута по който минахте, че да не го направим от 8 на 18 часа Wink
Някакви проблеми по пътя, нещо за което да се внимава?
Коя прогноза да се гледа, ако въобще има такава, която показва, или отиваме на място и каквото такова.
Предварително благодаря!
Ангел
Online

www.AXM-AUTO.com
FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA, IVECO
- on-line магазин за авточасти /оригинални и алтернативни/
- форум за техническа консултация от професионалисти
ven
Повей

Публикации: 3


« Отговор #19 -: 15.09.2009 13:49 »

ние бяхме с навигатор, но както обикновено в гърция, не трябва да се водим по него

нямам го пред мен, но ще се старая да съм точна
до кулата знаеш как, минава се границата и се кара посока серес/солун, а после на разклона, се хваща към солун, надясно се завива
като се стигнат магистралите около солун, гониш да хванеш отклонение за вероя (или верея ли не знам и аз как се произнася), по - внимателно, да не го изпуснете. мисля, че първо беше общо отклонение за атина/вероя и после се отклонява за вероя, кара се на запад. и оттам е все магистрала, минава се покрай козани, мецово и гревена, където свършва магистралата, завивате наляво на едно странно кръстовище и гоните превеза. само на едно място има около 1 км без магистрала, защото строят виадукт. в тази част (последната на магистралата има много тунели, скоростта е ограничена на 100 км/ч)
след превеза (не се минава през града) търсите отбивка за лефкас, има знак с тунелче на него, това е тунелът, който свързва сушата с острова. то едно време тоя остров си е бил част от сушата, но са прокопали да го отделят. сега пък са го свързали. като минете тунела, ви взимат 3 евро и си продължавате към лефкада града. точно преди градчето се минава покрай една крепост (остава от дясната страна) и по един вдигащ се мост (има светофар преди него, не може да го изпуснете). като слезнете от моста, препоръчвам да хванете вляво покрай пристанището (може и отдясно да се мине, но ми се вижда малко по - сложно). точно след пристанището завивате наляво и карате до края на пътя, там самия път завива надясно, минава се покрай магазин със знака на карфур и един друг спайдър и след около може би 800м има едно кръстовище, където трябва да се завие наляво, после има табели за василики
не е сложно сега с магистралата, само покрай солун да хванете верния път. важното е, че не се чувствате изморени след пътя както беше преди по планинските пътища
не съм превишавала максималната разрешена скорост с повече от 10км по магистралата и ни праскаше много дъжд до малко след солун, така че мисля, че 8 часа и 15-30 минс си е оптимално. вече зависи колко спирате. най-бавно е след магистралата и на самия остров. все има някой да се влачи отпред, а е забранено изпреварването и в повечето случаи наистина няма видимост по завоите.
на магистралата се плаща на едно място само и е 2 евро. останалата част е явно на промоция
няма бензиностанции там

ре. прогнозата - гледахме уиндгуру и уиндфайндър. дори и помежду си се различаваха. имаше нещо вярно, но понякога и лъжеше. може да е бегъл ориентир. общо взето сутрин не може да се разчита на вятър. и предишни години е било така. обикновено към 2-3 се раздухва. поне когато ние сме били

ами май това е, ако има нещо друго, питай
Online
Angel
Полъх
*
Публикации: 38



WWW
« Отговор #20 -: 18.09.2009 20:09 »

Страшно много благодаря, Ven! Уви, едва сега ги прочетох, но тези указания ще са полезни за всеки друг, който тръгва натам за първи път, защото верочтността да се обърка човек е огромна. Сега като съм минал по-този път мога да кажа, че указанията ти са много полезни.
Ние се справихме с доста късмет без нито едно сериозно объркване и с помощта на маршрута от Google Maps и днес в 10.30 пристигнахме на плажа до Клуб Вас - основната сърф база във Василики - там всичко е резервирано от началото до края на сезона от групи така че няма нужда да се пита за хотел.

На няколко пъти буквално налучквахме накъде да поемем и питахме местни хора (нищо, че някои не знаят английски, страхотно услужливи са, а за мен беше достатъчно да зная, че НЕ на гръцки значи ДА Smile
Ето местата, на които не знаехме накъде да тръгнем
1. Отбивката за Солун - има един светофар - може направо за Солун, но може и наляво като пак е за Солун но по магистрала, ние поехме наляво.
2. На самия остров когато се стигне в Нидри може да се завие надясно за Vlicho и Vasiliki или може да се продължи направо за Нидри /център/. Ние минахме през Нидри /център/ и пак стигнахме
3. Има Т-образно кръстовище - направо за Василики и наляво също за Василики (едната от двете табели е закрепена накриво). Ние поехме наляво.
4. През цялото време докато минавахме прези тунелите се чудех дали сме на прав път, има поне сто тунела по този път, кой от кой по-дълъг.
5. Появява се табела - направо е за Превеза, а в дясно за Лефкада (табелата с знака за тунела) - следва се Лефкада (надясно), въпреки, че GPS-a ми искаше да караме направо
6. Следвайки знаците за Лефкада се оказа, че GPS-a искаше да завия наляво в един момент, а знаците сочеха, че Лефкада (табелата с тунелчето) е напред - поехме напред и не сгрешихме.

GPS повече пъти ме обръркваше отколкото да ми помогне.
Маршрута излезе точно 700км., взехме го за 10 часа (въобще не съм превишавал ограниченията тъй като не познавах пътя и пътувахме нощем), от които прекарахме поне 1 час в почивки по пътя. Нямаше почти никакви коли по пътищата.

За мястото и условията: проучих, че месеците май и след началото на септември са Тука Има, Тука Няма, но пък ако има вятър избора от хотели е превъзходен и определено може да се намерят страхотни предложения за около 40 евро на вечер (без храна).
Днес цял ден беше само на пориви (въпреки, че беше като цяло много ясно и слъчнево - около 30 градуса) и много лек ветрец до никакъв вятър през останалото време. Когато имаше лек ветрец го въртеше откъде ли не. Дано следващите дни да се закрепи.

Сезона тук преключва най-късно в началото на октомври.

Внимание: на остров Лефкада имаше полиция, изпреварванията там където не е разрешено да се избягват.
Online

www.AXM-AUTO.com
FIAT, ALFA ROMEO, LANCIA, IVECO
- on-line магазин за авточасти /оригинални и алтернативни/
- форум за техническа консултация от професионалисти
ivorpetkov
Вятърничав
***
Публикации: 294


« Отговор #21 -: 23.09.2009 22:36 »

И ние бяхме във Василики.
Мястото е чудесно с много приятна атмосфера в градчето.

Сърф:
Колкото за сърф - както по-горе се писа всичко зависи от това денят да е топъл ( над 25 градуса), "с много слънце" и мнооого тих.
Такъв беше първия ден и в 17 часа раздуха прилично тъкмо когато го бях "писал дъждовни". Е, горе долу, щот с мойто "островно" предвидено оборудване - платно 5.3 m2 изглисирането си беше "на кантар". Следващия ден не ставаше - дойдоха малки облачета, а третия беше върховен за училищата - цял ден духаше лек юг който издуха термиката - чаках я цял следобяд безуспешно.
Иначе пък е голям кеф да караш на безопасно място със дестеки щъкащи помагачи с лодки. Другото което ми хареса е едни малкои готски вълнички (може и чоп да е било знам ли) по които може да си шариш с кеф насам натам.  
Непосредствено покрай емблематичлния баир вдясно може да се правят страшно дълги тигели. Ако ти стиска, щот никога не знаеш кога ще "затворят кранчето". Човек просто не може да повярва  как духа до самия склон, където интуитивно очакваш завет. Поривите (по-скоро затихвания) си ги има разбира се.

Път:
На отиване стигнахме за 8 часа и половина с абсолютно спазване на правилата в GR и леки "нощни" отклонения в BG в рамките на разумното.
Новата магистрала до Йоанина (предполагам продължава и към Игуменица) е свръх модерно ново съоръжение - чак му става неудобно на човек, че не се плаща. По едно време  гледките са доста алпийски.
Споре мен не е необходима никаква навигация, дори смятам, че с някои изключения е вредна - мойта например не разбра за тунела и искаше да обикалям залива.  С най-обикновена пътна карта и предварително прочетен поста на ven  се стига безпроблемно.
По самата магистрала няма бензиностанции (освен с отклонения), но спокойно се стига до Йоанина където като се слезе от магистралата и се тръгне за Арта (само посока) и  Превеза има няколко. Пак там заредих и на връщане.

На острова на отиване минах от Лефкада до Василики по пътя от източната страна (38 километра), а на връщане от западната ( 5 - 6 колометра в повече и доста повече баири)  като допълнително се отклоних през Ag.Nikitas с идеята да огледам местността. Як баир през цялото време и няколко плажа от които подходящ се предполага, че е този до самия Лефкас,

Забавления:
В градчето има АТВ под наем и някои доста яки черни пътища на съседните баири , но можах да се възползвам.
Единия ден ходихме до два много  красиви плажа на западния бряг с бели бели камъчета и изумрудено (се едно е "барната" с фотошопа) синя вода.







* 02-IMGP8858_resize.JPG (33.78 KB, 640x480 - видяно 845 пъти.)

* 03-IMGP8859_resize.JPG (25.07 KB, 640x480 - видяно 875 пъти.)

* 04-IMG_0133_resize.JPG (22.78 KB, 360x480 - видяно 983 пъти.)

* 05-IMG_0139_resize.JPG (33.67 KB, 360x480 - видяно 853 пъти.)

* 06-IMGP8921_resize.JPG (47.21 KB, 640x480 - видяно 953 пъти.)

* 07-IMG_0118_resize.JPG (5.36 KB, 640x480 - видяно 911 пъти.)

* 08-IMG_0119_resize.JPG (34.79 KB, 640x480 - видяно 900 пъти.)

* 09-IMG_0124_resize.JPG (5.36 KB, 640x480 - видяно 914 пъти.)

* 10-IMGP8961_resize.JPG (53.69 KB, 640x480 - видяно 912 пъти.)
Online

Sails:     5.3 Loft O2
            6.0 Gaastra Matrix
            4.2 Loft Lip Wave
Board:   Tabou Rocket 115 l
Weight: 73 kg
ivorpetkov
Вятърничав
***
Публикации: 294


« Отговор #22 -: 23.09.2009 23:07 »

Плажовете на снимките са отначало Porto Katsiki  и после Egremini като и до двата се стига по стълби - особено впечатляваща е тази на  Egremini състои се от 350 стъпала последните и най-стръмни са дървени. Egremini е недостъпен откъм сушата без направените стъпала.
Има още няколко плажа за цялата западна ивица.


* 11-IMGP8965_resize.JPG (31.23 KB, 640x480 - видяно 841 пъти.)

* 12-IMGP8973_resize.JPG (40.81 KB, 640x480 - видяно 932 пъти.)
Online

Sails:     5.3 Loft O2
            6.0 Gaastra Matrix
            4.2 Loft Lip Wave
Board:   Tabou Rocket 115 l
Weight: 73 kg
natchobg
Полъх
*
Публикации: 8


« Отговор #23 -: 05.01.2010 17:22 »

Привет,

Планирам да отскоча до Василики тази пролет/лято, имам два въпроса (засега), ще е чудесно ако някой има инфо относно:

1. Цени на материал под наем (на спота). Търсих в нета, но не можах да намеря меродавна информация. Съни споменава за 45 Е за 1+1 час, но аз планирам да наема нещо за седмица, та ако някой има ориентири...
2. Къмпинга Василики Бей - Гугъл казва че е единствения на спота, отваря след 15/04. Някакви идеи за цени - 2 палатки и кола...

Поздрави! 
Online
SHMIT
Буревестник
******
Публикации: 852



WWW
« Отговор #24 -: 05.01.2010 18:57 »

Aз на къмпинга плащах по 50Евра на вечер за кемпер с 4 възрастни и едно дете + ток
Няма друг къмпинг там.
Едни младежи казаха, че за кола, палатка и 2ма човека плащат по 30тина Е на вечер.
Не знам пролетно време дали работи термиката
Има много по-хубави и евтини места от Василики, което всъщност е егати дървото.
Online

NexusStar
Духовит
**
Публикации: 124


Ab hinc


« Отговор #25 -: 25.05.2010 21:48 »

Статистика за вятъра и коментари от club Vass само да пишеше силата в каква мерна еденица е  Hmm но поне пише платното
http://www.clubvass.com/locations/club-vassiliki/windstats
Online

`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.¸.·´¯`·.¸¸.¸.·´¯`·.¸¸.¸.·´¯`·.¸¸.
kali-76
Повей

Публикации: 1


« Отговор #26 -: 21.07.2010 22:48 »

Добри хора,моля ви кажете има ли оси на Лефкада?
Планираме почивка там през Септември,но съм притеснена от гадните насекоми...с малко дете сме,а и аз не ги понасям Hmm
Миналата година бяхме на Корфу,ей не се седеше,навсякъде оси на рояци,то това не е почивка angry
Моля всички които са били там за съдействие \0//
Online
Eddie
Модератор
******
Публикации: 1102



« Отговор #27 -: 22.07.2010 00:14 »

Здравей kali-76  и добре дошла във форума  hi За двата дни,през които бях там миналия месец,освен някой и друг комар вечер ,друго не усетих да има ...Все пак,тука има хора с доста повече опит от мястотo и тяхната информация ще е по-достоверна  OK
 
Online

Boards: Starboard Formula 159L. ; Starboard Isonic 122L. ; AHD Tracer 90L.
Sails : Gaastra Vapor2 - 10.0 ; Neil Pryde RS Racing - 9.0;Neil Pryde RS Racing - 7.8 ; Gaastra Vapor2 - 6.0 ; Gaastra Nitro3 - 4.7
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #28 -: 22.07.2010 08:58 »

Здравей kali-76 hi
Вече доста пъти ходим на Лефкада и изключително рядко виждам пчели. Не мисля, че е повече отколкото в София или на нашето море. Мисля, че миналия път видях 2 да плуват във водата. Но в никакъв случай не е нещо притеснително OK Но пък комари има доста, така, че вземи си машинка за стаята и спрей да се пръскате! За детенцето може да вземете някакви неопренови обувчици, защото плажа е каменист.
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
Юли
Администратор
******
Публикации: 5492


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #29 -: 22.07.2010 10:21 »

Добре дошла във форума kali-76 hi
Оси има за всички :D, но са в ограничено количество. Аз също съм върл "фен" на всякакви насекоми и щом ходим толкова често, значи всичко е наред magic.
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, 4.5, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0
Wing: KT 105L, KT 3.0, 4.0, 5.0, LoftSails 6.0
Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Най-горе
Печат
Отиди в: