21.09.2024 12:23
Новини: За водните екстремни спортове, плуване и гмуркане предлагаме екипировка на фирмите:  Bare, Sooruz, Ascan, GUL, Aquasphere, Aqualung, Beuchat, World Industries, AirHead, Sooruz, DryPak и Spokey.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4   Най-долу
Печат
Автор Тема: Сотавенто / Фуертевентура /  (Прочетена 49556 пъти)
color
Полъх
*
Публикации: 17


« Отговор #45 -: 16.07.2018 19:58 »

Много благодаря за информацията, Vandal ако идвам непременно ще се обадя.
Online

Fanatic Shark 130
6.6 О2
5.5 Free Wing
color
Полъх
*
Публикации: 17


« Отговор #46 -: 01.08.2018 11:18 »

В крайна сметка острова ще е Тенерифе. Лично аз предпочитах Фуертевентура, но има още трима души с чието мнение се съобразявам а и полета до там се оказа най-изгоден. Периода ще е края на ноември, за една седмица. Писах на сърфучилището в El Medano, където предлагат само частни уроци с инструктор на цена от 40 евро за час, което ми идва малко скъпо, но засега друго на острова не откривам. Всякакви съвети и информация ще са ми полезни, това ще е първото ми пътуване към Канарските острови и се вълнувам. Гледам една уеб камера към залива където карат и гледката си е впечатляваща, толкова кайтове и сърфове на едно място не бях виждал Smile  От друга страна на самия остров има доста интересни места за ходене и гледане, така че и тези които не се вълнуват толкова от уиндсърфинга няма да скучаят.
Online

Fanatic Shark 130
6.6 О2
5.5 Free Wing
vandal
Windmaster
*****
Публикации: 683


по-добре от гика, от колкото от мотика


WWW
« Отговор #47 -: 02.08.2018 00:16 »

в Медано има поне 3 училища, като си там разпитай. Има и в другите градчета, в Санта Круз...Тенерифе е красив остров, на север е зелено, на юг пустиняк...Качете се на Теиде, посетете Лагуна, на тенерифе е най-големият воден парк в Европа...ако имате възможност посетете и Ла Гомера...
Наемете си кола, иначе сте за никъде

успех
Online

кара каквото му попадне...

https://www.geckowindsurfschool.com/
http://www.windsurfyoga.eu/
color
Полъх
*
Публикации: 17


« Отговор #48 -: 02.08.2018 09:26 »

Благодаря, vandal
Кола задължително ще рентна, още преди да тръгнем. Апартамента който сме наели е близо до Медано, но гледам че разстоянията са малки и смятам да обиколим колкото може повече за една седмица.
Поздрави
Online

Fanatic Shark 130
6.6 О2
5.5 Free Wing
color
Полъх
*
Публикации: 17


« Отговор #49 -: 08.12.2018 20:39 »

Да споделя впечатления от Тенерифе - изкарахме една страшно приятна седмица. Острова надмина всичките ми очаквания - уникална природа, много хубаво време и съвсем прилични цени. Бях си създал малко погрешна нагласа, че след като острова е вулканичен ще преобладават голи камънаци, но това което видяхме направо ни напълни душата. Палми, кактуси, бананови плантации, и разбира се великия Атлантик! През целия ни престой температурите бяха около 23 градуса денем, слънцето жари доста и слънцезащитни средства си трябват. Вечер пада до към 15 - 18 градуса. Бях наел апартамент/ студио на около 10 минути с кола от Ел Медано в едно малко рибарско селце, в което освен три - четири ресторантчета с предимно морски специалитети, друго няма и цари пълен релакс. Няма по - голям кеф да се събудиш сутрин и първото кото видиш през прозореца да е океана... Тъй като все пак идеята ми беше да покарам и уиндсърф, ето и впечатленията ми накратко от спота Ел Медано: мястото е перфектно и за сърф и за кайт. Залива е достатъчно голям и е разделен на три - за плажуващи, за уиндсърф и за кайт. Сърф центрове има няколко, аз бях си избрал още преди да тръгна едно немско сърф училище и се оказа че не съм сбъркал в избора. Първо цените бяха доста по-ниски, например за един час индивидуален урок с инструктор 40 евро срещу съответно 60-70 в съседните центрове. Организацията им е перфектна, има шкафчета където да си оставиш нещата, съблекалня, душ, минерална вода, абе за всичко е помислено. Хората са изключително любезни и приятелски настроени. След определеното време с инструктор можеш да караш 20 -30 минути сам допълнително, всъщност времето там е разтегливо понятие, аз почвах към 10,30 сутринта и излизах не по рано от 12,00.  Направи ми силно впечатление вятъра, духа сайдшор, и имах чувството че някой е включил много мощен вентилатор. Плътен вятър, с не много силни пориви и почти постоянна посока. По обяд и след обяд постепенно усилва и така беше всеки ден. В сутрешните часове, до към 12,00 в дните в които аз влизах беше около 8 м/с а след това вероятно е стигало до 11 -13 м/с. Каращи има от всякакъв сорт, от десет годишни хлапета до 60+ кайтисти. С една дума беше перфектно. Сигурно доста от вас са преживели подобно нещо, но аз за първи път бях на място където във водата има поне двайсет кайта и още толкова сърфа едновременно и чувството е страхотно.
Две думи за шофирането. Рентакара ни струва под 90 евро за 7 дни, през целия остров има прекрасна магистрала, по която се кара спокойно и никой не те притеснява с премигване на фарове и т.н. Има обаче безумно сложни двойни кръгови, в които шанса да вземеш грешния изход е 80 процента. В столицата и в големите градове шофирането трябва да е с повишено внимание, тъй като е пълно с възрастни туристи с рентнати коли, които са опасни. Мен щяха на косъм да ме отнесат на един светофар тръгвайки на зелено, една наконтена баба съвсем нямаше намерение да спре до последно, че на всичко отгоре натискаше и клаксона...
На Тенерифе има много за гледане и обикаляне. Една седмица е малко, за да се видят повечето забележителности, но според мен две са задължителните - селцето Маска и Лоро Парк. Просто трябва да се видят, защото не могат да се опишат с думи.
Малко дълго стана, но наистина много ми хареса  Yes



* IMG_20181126_125015.jpg (130.48 KB, 1280x720 - видяно 444 пъти.)

* IMG_20181126_113301.jpg (196.25 KB, 1280x720 - видяно 410 пъти.)

* IMG_20181124_155822.jpg (162.4 KB, 1280x720 - видяно 414 пъти.)

* IMG_20181125_143242.jpg (183.91 KB, 1280x720 - видяно 421 пъти.)
Online

Fanatic Shark 130
6.6 О2
5.5 Free Wing
Юли
Администратор
******
Публикации: 5492


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #50 -: 09.12.2018 01:31 »

Изглежда страхотно (включвам го в списъка)  :D
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, 4.5, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0
Wing: KT 105L, KT 3.0, 4.0, 5.0, LoftSails 6.0
Страници: « 1 2 3 4   Най-горе
Печат
Отиди в: