10.05.2024 22:31
Новини: За зимата предлагаме екипировка за сноуборд и ски на фирмите: Lorch, Alpine Pro, Hannah, Relax, Bars, Regatta, Orange и F2 / Ftwo.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Контузии  (Прочетена 126338 пъти)
gabcheto
Повей

Публикации: 3


« Отговор #120 -: 19.08.2013 10:49 »

Zdraveite iskam da popitam kak moga da izlekuvam chastichno razkusani muskulni vlakna na lqvoto bedro  ii veche vtori mesec ne minava iskam nqkakuv suvet Smile
Online
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #121 -: 19.08.2013 11:01 »

Здравей gabcheto  hi
Като начало, пиши на кирилица, ако искаш някой да прочете мнението и да ти отговори.
Успех и бързо излекуване!
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
gabcheto
Повей

Публикации: 3


« Отговор #122 -: 19.08.2013 12:47 »

благодаря Smile
Online
nikyzlatanov
Духовит
**
Публикации: 151


Weekend Warrior


« Отговор #123 -: 19.08.2013 18:04 »

Почивка ,може да минат и още месеци,важно е да не го натоварваш.
Online

Gaastra Vapor 9.4
Gaastra Vapor 8.6
Gaastra Vapor 7.1
Gaastra Vapor 5.5
Drops Kranz 85(135)
Tabou Manta 68(100)
gabcheto
Повей

Публикации: 3


« Отговор #124 -: 19.08.2013 21:44 »

емии понеже съм активен спортист ии вече втори месец не минава пулсира ии  е доста на дълбоко понеже не загрях както трябва и направих шпагат ии лекаря ми каза въобще да забравя за натоварваши тренировки дори за леки кросчета и аз др месец заминавам за софия защото съм студентка тамм ии не мога на треньорите постоянно да им казвам че ме болии да се надяваме че ще мине Smile
Online
Marin Dimov
Полъх
*
Публикации: 22


« Отговор #125 -: 19.08.2013 22:52 »

Приятели някои от вас след приятно изкараното лято и надявам се ветровито, се подготвят за зимата и снега. Едни ще карат ски, други сноуборд, а трети шейни, но въпроса ми е относно неприятни болежки в китката.
Миналата година от честото падане от сноуборда и подлагане на китката /разтворена, а не в юмрук/, изтърпях доста болки, но проблема е, че тези болки не минават вече 6 месеца. Болката се проявява само когато дам цялата си тежест на конкретната китка или я натотоваря с тежки неща.
Някой да е имал подобни проблеми?
Online
Юли
Администратор
******
Публикации: 5485


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #126 -: 20.08.2013 23:35 »

Каквото и да се отговори тук, няма да е професионално и дори може да ви навреди, не може всяка болежка да се поставя под общ знаменател. Прочетете темата отначало, ще намерите полезни съвети, но най-добре се консултирайте със специалист!
Успешно и бързо възстановяване.
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« Отговор #127 -: 07.02.2014 16:48 »

'Аре друзя, както нЕма сезон, изневиделица се застопорих, не, ами напра'о се гипсирах домА  :Q: Не само, ами вчера и съвсем между другото на рентгена откриха нещо което прилича на второ счупване на пищяла при коляното горе, НО втората присъдата я чакам тази неделя Shocked Дотогава Мистър Джоунс ще пие ром за да не му потъне "гемията" съвсем втори път и за да е в час к'ви ги "дялкат" Стормърите у UK ( Батко Травесра пуснал мустак - капитанската, явно докато чака Халата да се появи!) Wink

Застопоряването ще е поне още няколко дена, чакам да махнат тежкия бЕл ботуш и да сложат олекотената шиничка, мяууу! :D  Радостта идва от това, че една седмица от инцидента си мина, та където една, там и още една  Yes от третата мисля да започвам активност някаква, преди мускулатурата да "издаде багажа" и да омалее  :-O-:

И така, за к'во иде реч. Преди време тук имаше "локуми" за благодатната пача [бляк! Shocked]като средство за "засилване" на вякакви хрущяли и свръзки  Wink Та "викам" ред е да обсъдим меню за кокалаци  :D  Какво да се консумира за бързо калциране на кокали? Wink Там разните му мляко и сирене, ясно, ама друго?

ПП От рехабилитацията вече ми чакат крачуна с нетърпение, п'а и не ми били виждали очите два сезона...хаххаха, аз пък как да кажа, че хич и не искам да ги виждам... ама Белобрадия не ме пита... :D
Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
Ljubo
Полъх
*
Публикации: 46


« Отговор #128 -: 07.02.2014 18:55 »

Мляко и млечни продукти, сирене, соя, сардина, сьомга, фъстъци, орехи, бадеми слънчогледово семе, зрял фасул, броколи, зеле OK
Online
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« Отговор #129 -: 07.02.2014 19:00 »

Мляко и млечни продукти, сирене, соя, сардина, сьомга, фъстъци, орехи, бадеми слънчогледово семе, зрял фасул, броколи, зеле OK

 \0// \0// \0// \0// Отивам (пардон изпращам редителското тяло да закупи) Хулигански семки от магазина....то кеф да цъкаш  :D :D :D :D Мерсаж @->-
Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
Ceco
Модератор
******
Публикации: 1753



« Отговор #130 -: 07.02.2014 19:27 »

Сусамов тахан - съдържа повече калций от млякото. Може с мед 50/50 напр. В нета ще намериш информ. Бързо оздравяване! --<
Online

Boards: Exocet: Cross 94 l, I-Style 101 l, RS 4 114 l; Fanatic FW 105 l; SB Futura 121 l, Mistral Syncro 124 l
Sails: Loft Lip Wave 4.3; Loft Pure Lip 5.0; Loft Oxygen 6.3 & 7.3
Snowboards: Ride Concept TMS 161, Lib Tech T Rice Pro 157
vandal
Windmaster
*****
Публикации: 684


по-добре от гика, от колкото от мотика


WWW
« Отговор #131 -: 14.11.2014 05:46 »

Преди около 2 седмици карах хавайка на един пясъчен насип при отлив. Вълната бе доста бърза, силна и аз се опитвах да вляза в тунела.имах няколко вълни вече, когато една от тях ме засмука и изплю като парцал. Усетих как крака ми се заби в дъното. Не изпитах болка, по скоро изтръпване и знаех, че не е наред. Докопах се до брега с пяната на следващата вълна и си погледнах крака. Доста неприятна гледка бе. Виждах си кокалчетата на пръстите на крака да се подава из под кожата...случи се на плаж където линейки не идват. Добре че поне бе оживено на плажа. Хората ми помогнаха да изляза от водата и някой извика такси. Един час на задната седалка до болницата върху някакъв мръсен чаршаф. Наместиха ми кокалаците и ми туриха около 35 шева и 4 пирона. В последствие кожата на крака ми некрозира/нзнам дали е правилната дума/ и трябваше да се отстрани. В момента имам дупка в крака около 5х7 см, която може би не е, но на моя крак ми изглежда доста голяма. Месото и останалите черколяци се виждат. Доктора казва, че може би ще трябва да вземат кожа от задника ми, за да я присадят на крака. Грозна история, да видим как ще свърши. И да се тюхкам и да не се, нищо няма да се промени. Единствено мога да се радвам, че не съм си праснал главата него ден.
Преди да ида на този плаж карах на един риф и реших да изляза, защото ставаше плитко и финките ми почти остъргаха камънака.
Вълната която ми заби тоя шамар бе не по-голяма от 1.50-1.70 метра. 

Пазете се!
Online

кара каквото му попадне...

https://www.geckowindsurfschool.com/
http://www.windsurfyoga.eu/
Gaitan
Полъх
*
Публикации: 69


« Отговор #132 -: 14.11.2014 10:29 »

Извадил си голям късмет, от много по-лек удар в главата са се давили хора. Трябва да правиш курбан на тази дата.
Online

Exocet X-wave 103, Fanatic Falcon 90 145 l, Simmer X-flex 4.0, 5.3, Gaastra Poison 6.2, Neilpryde 7.4,
katsko
Повей

Публикации: 3


« Отговор #133 -: 14.11.2014 12:46 »

Бързо възстановяване, стискам палци! OK
Online
bodanov
Полъх
*
Публикации: 44



« Отговор #134 -: 14.11.2014 17:00 »

Получих подобна дупка в крака по доста по-скучен начин, на работното място. Тогава (беше много отдавна) лекарката, която ме лекуваше успя да запълни дупката и възстанови кожата с едно мазило, което по мои спомени се казваше Вишневски, наистина бавно, дълго и упорито, но успя. Потърси информация дано не бъркам наименованието. Успех и на теб.
Online
Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-горе
Печат
Отиди в: