20.05.2024 18:02
Новини: За водните екстремни спортове, плуване и гмуркане предлагаме екипировка на фирмите:  Bare, Sooruz, Ascan, GUL, Aquasphere, Aqualung, Beuchat, World Industries, AirHead, Sooruz, DryPak и Spokey.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Контузии  (Прочетена 126344 пъти)
Abit
Буревестник
******
Публикации: 855


тук-там


« Отговор #75 -: 18.09.2011 21:04 »

търпи, ще мине...

Изглежда "търпението" е лек за доста неща, навсякъде и във всичко се препоръчва.  Smile
Online
haydukata
Полъх
*
Публикации: 48


В интернет вятъра не спира


« Отговор #76 -: 26.09.2011 00:28 »

Здравейте! Обикновенно като карам, мачтовата ми ръка захваща гика с дланта нагоре. При това положение винаги ме боли лявата ръка, около 5см над китката от външната страна. Има ли някой идея за какво става въпрос?
Online

Tabou speedster 100l, RRD ltd V10 98l, Gaastra hybrid 6.7, Gaastra 6,2 Poison, Neilpryde speedster 5.7
stefanvo
Вятърничав
***
Публикации: 230



« Отговор #77 -: 26.09.2011 08:07 »

хайдуче  няма логика да те боли само лявата ръка нали сменяш курса hmmmm и коя част на ръката по-точно те боли?
мен всичко ме боли като карам ама имам постоянна болка само на 1 място на ръката по-скоро намери причината за да отстраниш болката,някои болки остават за цял живот :D ако поясниш къде и как по-точно те боли може да ти дам насока Smile

                 Drinks                              Yeee                                   :Sunny:
Online
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #78 -: 26.09.2011 08:44 »

Може би трябва повече да се отпускаш на трапеца, за да не товариш ръката. Опитай да смениш хвата да видиш дали ще се промени нещо.
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
ibajlo
Духовит
**
Публикации: 172



« Отговор #79 -: 26.09.2011 21:13 »

здрасти
много зависи какво работиш. при мен се появи същият проблем като болката беше много остра в китката при въртене. ако пробвам да отворя врата при самото натискане на дръжката се появяваше много остра болка. заради това изтървах следващият сезон. оказа се че болката идва от мускулите на предмишницата, но самата болка се концентрира в сухожилията или по точно в каналите по които се движат сухожилията. тъй като сърфа си е доста екстремен и болни места като ръцете при по голямо натоварване отприщват проблемните зони. аз работя на компютър и от работата с клавиатурата съм тръгнал да развивам тендовагинит и при карането съм задълбочил болната ръка. за да се оправи иска рехабилитация редовно масаж на цялата предмишница по дължина. в един момент ще усетиш кой е болният мускул и него по-начесто го масажирай за да разкара болката. може да ползваш някакъв гел за мазане. и започни да правиш сутринна гимнастика с раздвижване на пръстите, китките, лакти и т.н. посъветвай се със спортен лекар или спортен терапевт.
Online

brrrrrrrrrrrrr
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #80 -: 27.09.2011 13:10 »

Юли пак си е спукал тъпанчето. Тези фигури на вълните никак не са безопасни :(((
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
mkdimitrov
Полъх
*
Публикации: 93


« Отговор #81 -: 19.05.2012 22:45 »

Да съживим малко темата. В неделя покарахме добре, но съм счупил ребро. Доктора препоръча три месеца почивка за пълно възстновяване(ми то.... сезона свърши suicide). Видимо няма нищо само много болеше третия ден. Сега се живее. До скоро!
Online
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« Отговор #82 -: 21.05.2012 01:00 »

Да съживим малко темата. В неделя покарахме добре, но съм счупил ребро. Доктора препоръча три месеца почивка за пълно възстновяване(ми то.... сезона свърши suicide). Видимо няма нищо само много болеше третия ден. Сега се живее. До скоро!

Щом деяниш на болката може да си караш като стане поносима, най-болезнено е притискането от трапеца и когато условията са bumpy, но и затова лек има, особено когато няма начин и трябва да си във водата с ученици, малко обезболяващо - Адвил и си готов. Бърза реставрация, здраве и успех! OK
Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
karata
Вятърничав
***
Публикации: 223



« Отговор #83 -: 21.05.2012 08:29 »

Да съживим малко темата. В неделя покарахме добре, но съм счупил ребро. Доктора препоръча три месеца почивка за пълно възстновяване(ми то.... сезона свърши suicide). Видимо няма нищо само много болеше третия ден. Сега се живее. До скоро!

Понеже в момента съм с лееееко гипсирам крак ( защото гипса е от леките  Yes  ) и получавам съвети от препатили хора , научих за   http://bnt.bg/bg/news/view/10575/mejdunarodna_hronika    . Според моят познат - той бе със счупено рамо - е съкратил възстановяването наполовина . И аз почанх да си пийвам от този елексир , ако върши работа    taz , би трябвало да ти е от полза (водата помагала  за бързото калциране на мястото-да ме извинят протата ако не ползвам правилно термините )  , защото ребро и без това няма начин да се гипсира ....
От 4 дни пия - няма странички ефекти , само в тъмното леко светя  hip
Online
valko
Windmaster
*****
Публикации: 673


« Отговор #84 -: 21.05.2012 13:06 »

хмм "Мумио" имаше такъв продукт преди години продаваха го в пликчета по 10гр. не помня цената. Руснаци го внасяха
Амбулантните търговци го рекламираха  ,че лекува почти всичко и ,че от изпражнения на прилепи
После се оказа че гуаното е  изпражнения на прилепи и дотам с "мумиото"
Аз лично първо бих проверил свойствата му преди да го пия  Внушенията за лек 100 % вършат работа и с обикновена минерална вода от чешмата
Online

Boards : Fanatic Bee 117l  , Naish Enduro 106l
Sails : Loft freerace 5.3m2 , Loft 360 free 6.5m2 , Neil Pride combat 5.0m2
Shaka
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 389



« Отговор #85 -: 21.05.2012 14:29 »

Бе, то и черната кал от лимана на Гьока помага - доказано е
А за пиене - по-добре бира  Drinks
Online

Всяко място отдалечено от морето е провинция... (Хемингуей)
नमस्ते
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« Отговор #86 -: 21.05.2012 19:45 »

Ааааааа аз не разбрах, че се пита за лек Wink
За бързо зарастване на счупени кости най-ефективна е билката Черен оман (другото му име е Зарасличе) - компрес (или както казват "лапа"), препоръчва се много от рехабилитаторите като ефективно. Сега като се наложи да вися ежедневно в рехабилитацията понаучих малко и попрочетох за ефективността на билките които могат да намерят приложение в "нашия вид" контузии... :D

http://www.pharmacy-bg.com/herbs/zarasliche-cheren-oman.html
Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
stefanvo
Вятърничав
***
Публикации: 230



« Отговор #87 -: 21.05.2012 21:57 »

Понеже в момента съм с лееееко гипсирам крак ( защото гипса е от леките  Yes  ) и получавам съвети от препатили хора , научих за   http://bnt.bg/bg/news/view/10575/mejdunarodna_hronika    . Според моят познат - той бе със счупено рамо - е съкратил възстановяването наполовина . И аз почанх да си пийвам от този елексир , ако върши работа    taz , би трябвало да ти е от полза (водата помагала  за бързото калциране на мястото-да ме извинят протата ако не ползвам правилно термините )  , защото ребро и без това няма начин да се гипсира ....
От 4 дни пия - няма странички ефекти , само в тъмното леко светя  hip

Митко светещ или не по-добре се оправяй бързичко,че ни чака каране Smile  Yeee :Sunny: --<

   Drinks
Online
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« Отговор #88 -: 25.06.2012 21:14 »

Операция на скъсана предна кръстна връзка на коляно + шит менискус  Shocked

Равносметката е, че може да се кара преди изтичане на 4тия месец, но по лекрски предписание това НЕ може и НЕ трябва да става до 6тия месец включително (да се застраховам в случай че Др. Максо прочете това!) :D С други думи казано за предпочитане е да се спазва пълно сърф въздържание oops Неспазването на "обета" не е геройство, а собствен риск, който всеки поема и преценява сам дали може да поеме Wink Спортна шина му е "майката", но пак, ако не е от "скъпите" риск има :D но пък и как да не караш на сочна прогноза :D и как да не ядеш баклава с Лимонада в Мейдани-то + топка сладолед за гарнитура :D Добре че са райдерите наоколо, които да мъмрят подобаващо и да поналеят малко акъла в кухата главата, та да се излиза по-ранко и да се товари коляното по-малко от обичайното  --<

Все пак, най-важното е рехабилитацията, аз позакъснях с ефективната такава и все още чат-пат ходя по неволя и невъзможност да сгъна крачуна колкото трябва. Неразбирането на значението на рехабилитацията води до забавяне на всичко, включително и на влизането във водата  :Q: Най-важното е плуване и каране на колело/ велометър, без тях раздвижването е немислимо! Shocked

На никого не пожелавам точно такава травма, но ако се случи, се оцелява и сърф се кара, макар и три месеца по-късно, btw то прогнози може да се случи и да няма точно в периода на възстановяване Wink А, да, с вълните положението е такова: въздържанието е по-дълго от четири месеца :-O-:

ПП И най-важното, един приятел препатил от същото, като разбра каква ми е диагнозата каза (а аз хич не повярвах!): "Сега ще разбереш кой е истинския ти приятел... по това дали ще се поинтересува как си и ще ти помогне когато наистина не можеш да случиш дори нещо елементарно заради патериците..." hi

Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
Phill
Вятърничав
***
Публикации: 256



« Отговор #89 -: 25.06.2012 21:36 »

Лукче,
кои са от скъпите и кои от евтините?
Имаш ли  идия за някаква марка спортни шини?
Аз смятам да се включа накрая на петия месец след операцията.
Online
Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-горе
Печат
Отиди в: