16.05.2024 18:07
Новини: За водните екстремни спортове, плуване и гмуркане предлагаме екипировка на фирмите:  Bare, Sooruz, Ascan, GUL, Aquasphere, Aqualung, Beuchat, World Industries, AirHead, Sooruz, DryPak и Spokey.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Нещата които не виждаме.  (Прочетена 11404 пъти)
Shaka
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 389



« Отговор #15 -: 28.08.2012 16:45 »

.... просто че рейсърите са ТАПАЦИ с КАПАЦИ (щот се римува  (:-pp) ) и, че няма сърф общество...

Не са тъпаци - един от тях сам го каза - те са ЧЕШИТИ (а, бе ако искаш и ЧЕШИРИ  Wink )
Online

Всяко място отдалечено от морето е провинция... (Хемингуей)
नमस्ते
Sergobo
Духовит
**
Публикации: 191


www.alooppa.com


WWW
« Отговор #16 -: 28.08.2012 19:25 »

На мен лично Ivo117 ми е помагал. И SHMIT, и firefly. Използвам случая да ви благодаря отново. Поздрави.
Online

Sergobo
Духовит
**
Публикации: 191


www.alooppa.com


WWW
« Отговор #17 -: 28.08.2012 20:07 »

Luke... също...  Drinks
Online

Ivo117
Полъх
*
Публикации: 5


« Отговор #18 -: 28.08.2012 20:22 »

За да са по-малко гореописаните случаи, бих си позволил да обясня как бих действал в подобена ситуация:
1. засича се горе долу позицията спрямо 2 обекта на брега, бърз глисаж със спидометъра до брега и инфо на най- подготвената лодка - време 3-5мин
2. разглобяване на единия комплект и завързване за другия излизане на бавен ход където може - 2 часа и доста тежка операция, при наличие на лодки не си струва
3. заключват се двата сърфа , сяда се единия и се маха, не е срамно
Правя се на информиран защото е важно като спасявате да имате предвид, че ако не сте си преценили силите може вас да ви спасяват, при което излагате на опастност членовете на сърф обществото( разбирай спасителите)
Относно случая аз бих се спрял на три , защото няма тъпак който да види мадама да маха за помощ в морето и да не отиде.
Може после да има награда, нали в крайна сметка живота се върти около това.
Online
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« Отговор #19 -: 29.08.2012 12:01 »

Здравейте многоуважаеми \0//

Първото нещо, за което се замислих докато четях последните постове по този нашумял проблем беше именно въпроса колко човека от пишещите точно видяха какво съм правила за да си позволят въобще да дават оценки, да коментират и да съдят :О:

IVO 117, много се радвам, че се включи в дискусията като пряк участник. Оценявам високо опита и уменията ти, но в случая не става въпрос за мерене на " спидомерите " ни, нито кой колко бек ъп варианти е гледал по филмчетата за справяне с аналогични на тази ситуации. Парадоксалното е, че това, което за някои сърфисти е лицемерно, по света и във въпросните филмчета, които всички ние гледаме (включително частта със спасителните операции) се приема за съвсем нормално, ПРЕПОРЪЧИТЕЛНО и твърде СЪРФИСТКО  Wink Да попиташ някой във водата как е и дали има проблем или пък има нужда от нещо отдавна не се възприема като куртоазия или лицемерие Cool :aaa ne: Същото казва и популярното "Beginer to winner"...но да се върна към темата....
Апела ми в този пост беше просто да бъдем малко по-по в човешка светлина :О:  Нека оставим това, което сме гледали по филмите и да включим малко адекватност в реакциите си! :О: Не е задължително да видиш, че някой се дави и да чакаш от този някой да сигнализира с международно приетия знак за опасност,нали?! Защото тогава други инстинкти говорят (научно доказано!). Интересно е, как може някой да се справя добре с два сърфа на повече от 10м/с на доволно разстояние от брега и прекрасен оффшорен вятър?!?! oops В крайна сметка факт е че точно в тази ситуация ти BUL 117 не спря, не спря и никой друг, въпреки че виках и махах (за какъв срам тук може да става въобще дума?!?!?).
Всъщност весело е да се види как "на чужд гръб и сто тояги са малко" харесвам всички съвети :О: най-харесвам този да се засече местонахожението на дъската която се движи със завидна скорост към морето и как за 3-5минс тя няма дастично да промени местонаххождението си, примери от минали години на точно този спот има с Пепи (брата на Коко) и бедстващ счупил гик, след връщането на Пепи с нов гик, на засеченото място, йок бедстващ, търсиха го с кост гард и го извадиха посред нощите :-O-:
Хубави са теоретичните положения, уважавам ги, но в момент в който нито лодката на Оги, нито лодката на Челик сърф скул са в готовност за влизане, неже ли тази на хотелското училище, да се зареже нещо сред морето  след 45-50минс борба ми се струва нерационално :О:
И накрая, сигурна съм, че ако това беше ваш материал, отношението щеше да е друго...

Благодаря отново за съветите, виновна съм че очаквах някаква помощ, няма да се повтори! Немислимо ще е за мен да го правя в бъдеще!

@ неприсъствалите с неадекватните включвания тип клюкарщинка- за вас фанфари и овации  \0//

Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
metro
Вятърничав
***
Публикации: 212


Ветроход :)


« Отговор #20 -: 29.08.2012 22:45 »

lukcheto:

На тебе всички са ти ВИНОВНИ ПО ДЕФАУЛТ откак си се родила...не се учудвам, че за пореден път се получава така  :О:  нали знаеш на крива ракета...прав космос  :О:
Решението да спасиш материала и да излезнеш с него (независимо на кой е!) си е ТВОЕ и САМО ТВОЕ решение, както и всички последствия вследствие взето от теб решение но въпреки това браво за доброто което си искала да направиш!
Понякога аз викам и ръкомахам като се кефя докато съм във водата когато нещо ме е развълнувало...но никой не идва да ме пита добре ли съм а пък аз не се и сърдя за това, ама хич дори!
Виж, на човек качил се на дъската и ръцете високо над главата и ги кръстосва и маха това е "ПО ДЯВОЛИТЕ ЯВНО ИМА НЯКЪФ ПРОБЛЕМ ТОЗИ ЧОВЕК" (колкото и да си тъп, с капаци, рейсър, фристайлър, фрирайдър, хаваец, ескимос, жонгльор, автомонтьор, шофьор на рикша...все едно и също - ЩЕ ТИ СВЕТНЕ АЛАРМАТА, ЧЕ ТАМ ИМА ПРОБЛЕМ)
Типично по български обаче е по-правилно да се плюе как другите еди кво си са виновни и как то е ОЧЕИЗВАДЕН ПРОБЛЕМА ТИ и всички са били тъпи там във водата около теб (някси малко смешно а?)
И да знам, аз съм от онези дет не са били там и дет се месят и дават акъл, и не знаят точно как са били нещата и дет мисли, че и 100 тояги са малко на чужд гръб...Шо викаш направо не ми теглиш една м**на за откровението??
Но поне аз всичко си казах както ми е пък койт квот ще да мисли и квито си ще изводи да вади! Wink

ПП и ти малко като политиците говориш, апела ти бил да бъдат по-човечни хората един към друг...абе ей, ти кво си мислиш, че хората са те видяли, че бедстваш и са те изоставили ли? Просто не са разбрали, че има проблем както а и ти си пропуснала да им покажеш ЯСНО, че има проблем...

Мнооо Ви здраве на всички (:-pp)
Online

Tabou Twister 100l
Tabou Da Curve 73l

Gaastra - Echo 5.2, Manic 4.7, Manic 4.0
Tabou Manta 100l
Gaastra - Savage 6.7
gioco
Полъх
*
Публикации: 41



« Отговор #21 -: 30.08.2012 02:39 »

Четейки за тази случка, и без да съм бил там да коментирам, някак си се чувствам длъжен обаче да отбележа една 'реализация' на събития на база собствен опит. Веднъж съм бедствал на острова, вярно, не беше нещо фатално, развинти ми се базата на дъската докато мъчех някакви джайбове, и тя се откачи от рига и полетя навътре, беше на порядъчен офшор и доста поплувах, и то в грешната посока докато я настигна и после обратно с нея докато се върна при рига. После си висях така вътре и нещо не съумявах да ги закопчея обратно за да тръгна. Не бях викал за помощ (още), но тогава именно Ivo117 се появи спонтанно, пита ме има ли проблем, влезе до мен във водата, закопча ми дъската с рига, пита ме ще се оправя ли сам нататък, и аз после си излязох. Вярно, сигурно в крайна сметка щях и да се оправя сам, но тук жеста е важен, и за него говорим. И не, не е било негово оборудването. Та извода за мен какъв е, на базата на едно наблюдение: "Има ли сърфистко общество в бг, като забедстваш?" - Еми има. Сори Нети че ти противореча но е ясно че и на теб може да се разчита за същото, както се вижда от добронамерената ти постъпка, пък и мисля това важи за повечето познати и непознати които бръмчат наоколо. Освен това на мен ми се налага да карам в чужбина повечето време, вярно не съм толкова редовен, но досега не съм забелязвал да има разлика в готовността да се помага на бедстващи.
Online

Tabou Speedster 108l F2 XTC 91l
Simmer Vision 4.5 NS Natural 5.0 Simmer Crossover 5.7 Severne NCX 7.5
Vancho laifa
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 439



« Отговор #22 -: 30.08.2012 09:07 »


На тебе всички са ти ВИНОВНИ ПО ДЕФАУЛТ откак си се родила...не се учудвам, че за пореден път се получава така  :О:  нали знаеш на крива ракета...прав космос  :О:
Решението да спасиш материала и да излезнеш с него (независимо на кой е!) си е ТВОЕ и САМО ТВОЕ решение, както и всички последствия вследствие взето от теб решение но въпреки това браво за доброто което си искала да направиш!


Тук нещата станаха много лични и интимни.

Нека не си кривим душата но като видиш някой във водата да ПЛУВА във всяка ръка с по една дъска, някак си не се вписва в ситуацията че този човек е там за УДОВОЛСТВИЕ и му е страшно гот та вика и крещи от кеф! Не пожелавам на никой да изпада в подобна ситуация, особено на Дифузора и да гледа безпомощно как някой профучава покрай него без да му обърне ни капка внимание! Там ако пуснеш единият сърф и се качиш на другия за да махаш и викаш за секунди си отлетял на стотина метра от ситуацията. Преди да се почне с плюенето за този или онзи, помислете малко какво би станало в конкретният случай  Shocked

Хайде със здраве че отивам да карам.
Online

إيفان الحياة
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« Отговор #23 -: 30.08.2012 10:07 »

offtopic:

Сашко, може би ако се научиш как да пишеш и мисълта ти да тече гладко ще разбера какво точно искаш да (ми) кажеш по темата, но от изчетеното ми е трудно да хвана нещо друго освен лични нападки и омраза. Желанието да се привлече внимание с глупост е смешничко... Пожелавам ти повече оптимизъм и светлина в душата защото, явно е, имаш нужда от много неща!

ПП А сега е време за каране Yeee Yeee Yeee
Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
roman
Полъх
*
Публикации: 15


« Отговор #24 -: 31.08.2012 02:51 »

Става въпрос за 5-10 секунди,толкова са необходими, за да се изправиш малко на дъската ,да отвориш платното и да попиташ дали всичко е наред.А за да седи някои във водата дълго време на силен офшор вятър сигурно нещо се е случило.Така че разните оправдания служат само за душевното спокоиствие на пишещия ги.
Online
filev
Духовит
**
Публикации: 182



« Отговор #25 -: 31.08.2012 07:44 »

"Има ли сърфистко общество в бг, като забедстваш?" - Еми има. Сори Нети че ти противореча но е ясно че и на теб може да се разчита за същото, както се вижда от добронамерената ти постъпка, пък и мисля това важи за повечето познати и непознати които бръмчат наоколо. Освен това на мен ми се налага да карам в чужбина повечето време, вярно не съм толкова редовен, но досега не съм забелязвал да има разлика в готовността да се помага на бедстващи.

gioco бедствал съм в БГ със счупена финка в средата на морето,снесен порядъчно от линията на каране..дойде сърфист при мен,казах му че не съм ок и единствено го помолих да съобщи на сърфучилището Лозенец че съм там и със счупена финка..Каза ми че много трябва да качва и ме остави в средата на морето..след 2ч излязох през 2 плажа
Изводите си ги направи сам..
Ще кажеш изключение..ха дано..
На паркета в Турция също имам примери,но не ми се пише.Интересно там е в началото и края на сезона като няма лодки и е малко над 12,13(ама истински Wink)
Аз също съм от положителните,които вярват че сърфистите са готини и си помагат Smile
Но както българите шофираме по пътищата такива сме и в морето Wink
Online

JP FSW 78l
Custom WTB FSW 108l

Ezzy SE Wave  4.0
Neil Pryde Alfa 4.7
Neil Pryde Search 6.2
lubo
Буревестник
******
Публикации: 894



« Отговор #26 -: 31.08.2012 09:31 »

gioco бедствал съм в БГ със счупена финка в средата на морето....
То има ли място,където не си плувал с нещо счупено (:-pp)
Online

bords:Naish 75l, RRD 85l,Lorch 105l,AHD 130l.
sails: Lip Wave 4,2m2,NeilPride Alpha 4,7m2,Loft O2 5,3m2,,Loft Lip Wave 6,2m2,Loft O2 7,4m2
Patzo
Полъх
*
Публикации: 46


« Отговор #27 -: 31.08.2012 13:29 »

То има ли място,където не си плувал с нещо счупено (:-pp)
Само там където не е ходил още..... :D
Online

Boards: 80 l Starboard Kode; 92 l Mistral Twinzer;  117 l Starboard Combat
Sails: 3,7 NP Core; 4,0 Gaastra Poison; 4,7 Simmer Xflex; 5,0 NP Combat; 5,5 Ezzy SE; 6,4 Gaastra Echo; 7,0 Gaastra Matrix
thesurfer
Повей

Публикации: 3



« Отговор #28 -: 02.09.2012 18:09 »

Хора, има светлина в тунела. През август бедстватх на дифузьора /Гьокчеада/ със счупена мачта и едно момче не миряса докато не доведе помощ от сърфучилището на Оги. Не знам как се казва, но му благодаря. Голямо плуване щеше да падне. ty
Online
alleasy
Повей

Публикации: 4


« Отговор #29 -: 13.10.2012 08:31 »

Хубави спомени за топлото лято ме обхванаха при четенето на този забавен материал!!!

Браво Лукче ти си супер уоаман!  bravoo

В тази случка обаче има няколко големи странности

1. защо центърът (радикал тур) не си гледа клиентите и екипировката ?!?
2. защо това често се случва и на други центрове - Мони много пъти е вадил и ученици от вашето училище, никога не сте дошли да кажете едно мерси!
3. приемрът с Пепи е много добър и неточен (но това е друга тема).

4. към всички, които идват да карат на офшора - вместо да дебатирате дали е морално, човешко или кавалерксо да обърнеш внимание на дама с два сърфа във водата, не надценявайте способностите си, проверявайте си материала и най-добре е да си подсигурете рескю в някой от центровете на брега и в случай на нужда използвайте адекватната сигнализация както се прави на всякъде по света.

Smile ПС от 3 дни съм далече от морето и вече взех да се занимавам с глупости, айде хубав уикенд на всички...

Online
Страници: « 1 2 3 »   Най-горе
Печат
Отиди в: