16.05.2024 09:05
Новини: Sunny eXtreme е официалният вносител за България на кайт оборудване DaSilva, HB SurfKite, Peter Lynn (PLKB).

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: 1   Най-долу
Печат
Автор Тема: из "Приключенията на Барон Мюнхаузен"  (Прочетена 1504 пъти)
lukcheto
Off Line
*********
Публикации: 2340



« -: 18.11.2012 14:57 »

Докато препрочитах разни пасажи от книжката, попаднах на това (по-долу) и си помислих, че би било прекрасно ако зачислят по един такъв "скромен духач" (с извинение при наличие на друго съзнание) на спота! Искам/е 20м/с отпушва си и двете ноздри, искм/е 12 - 15м/с, запушва едната :D :D :D

"Току-що бяхме стъпили на египетска земя, когато се разрази такава буря, че аз се уплаших да не бъдем вдигнати и отнесени във въздуха всички заедно — хора, коли и коне. Вляво от пътя имаше седем вятърни мелници, наредени една до друга. Крилата им се движеха бързо като колела на изкусно направен работлив чекрък.
Близо до тях лежеше по корем един човек. На вид той беше достоен събрат на Шекспировия герой Джон Фалстаф и натискаше с големия си палец дясната дупка на носа си. Щом забеляза в какво затруднено положение ни беше поставила бурята, непознатият се обърна към нас и се поклони, както се покланят добре възпитаните слуги, като се навеждат и снемат шапки пред своите господари. Вятърът утихна като по чудо и седемте мелници спряха. Крайно учуден от това загадъчно явление, аз се провикнах към него:
— Човече, какво означава всичко това? Дяволът ли седи в тебе или ти си самият дявол?
— Простете, господине! — отговори той. — Аз не съм дявол, аз съм само един скромен духач. Поставиха ме да произвеждам слаб вятър за своя господар, воденичаря, но за да не се въртят мелничните крила много силно, закривам с палец едната дупка на носа си.
„Да — казах си аз, — този човек е неоценим. Той може да ми направи безкрайни услуги, ако неочаквано спре да духа през време на разказите ми за чудесните пътни приключения.“Работата бързо се нареди. Духачът остави мелниците и тръгна след мене." (из "Пето морско приключение" на Барона) Cool
Online

"Stop chasing shadows, just enjoy the ride" bravoo
~ фaNatic SkaTe/85l~the RoCk~
~Jo Jo is back home/67l~
~Гaa mАНiК/3.3m2~nuHko~
~Ka.KiLLeR/3.7m2~WaVe ASSassIN~
~Vandal Enemy/4.5m2~WANTeд.No.2~
~Idol/4.0m2~TheFlY~
~Idol/4.8m2~BillY~
valko
Windmaster
*****
Публикации: 673


« Отговор #1 -: 19.11.2012 08:49 »

" Скромен  ty  Духач  :D "

Оправи ми настроението за седмица напред  Smile Smile Smile
Online

Boards : Fanatic Bee 117l  , Naish Enduro 106l
Sails : Loft freerace 5.3m2 , Loft 360 free 6.5m2 , Neil Pride combat 5.0m2
Страници: 1   Най-горе
Печат
Отиди в: