20.05.2024 19:39
Новини: Посетете нашият Online магазин, където можете да видите продуктите които продаваме, както и да си ги поръчате през Интернет.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4   Най-долу
Печат
Автор Тема: Места за каране  (Прочетена 47922 пъти)
Becko
Полъх
*
Публикации: 7



« Отговор #45 -: 14.12.2010 13:04 »

По мое скромно мнение,всяко място с подходящ сняг и наклон е добре дошло.

 OK
Online
Venelin
Pro :)
*******
Публикации: 1097



WWW
« Отговор #46 -: 14.12.2010 17:17 »

"Комерсиалните" места предлагат по-широк спектър от условия за каране - от съвсем леко полегати, идеално утъпкани писти с детски влекчета до черен "бетон" или пък необработени склонове с пудра и/или бабуни.

SuNRiSe, за  предпочитане е да се ориентираш към добре обработени, полегати писти като начало. По-евтините писти не са непременно по-лесни.
Online

"Do or do not. There is no try."

Board: Fanatic Shark 145 l.
Sails:   8.4 Loft O2, 6.5 BiC Cruiser, 5.2 Loft 360Free
Skills:  Freeride
Temper: Very friendly but aggressively unpleasant when annoyed
ibajlo
Духовит
**
Публикации: 172



« Отговор #47 -: 14.12.2010 22:25 »

Привет и от мен. 
за Узана знам една писта на която карах преди време и си е доста стръмна, като със сигурност не става за опресняване на детски спомени. Може да има други писти, но аз само тази знам.
За Бузлуджа има три писти. една от чинията по южният склон по нея не съм карал но си има и стръмни и полегати места. от северната страна има две действащи писти едната е стръмна и е за можещи да карат, докато другата и казват детската писта тъй като е полегата с малък наклон и достатъчно широка за да не си пречат хората. условията са за приятно изкарване повече, а да си откараш по-слаби
Online

brrrrrrrrrrrrr
Ceco
Модератор
******
Публикации: 1753



« Отговор #48 -: 15.12.2010 10:34 »

Голямата писта на Узана не е най-добрия вариант за начинаещи, а и ски-влека (паничка) е труден. На самата поляна обаче (малко по-нагоре по пътя), имаше две приятни писти (а може и три да бяха), много подходящи за учене. Влековете горе са "дръжки". Последно съм бил там преди 5-6 години, възможно е нещата да са се променили от тогава.
Online

Boards: Exocet: Cross 94 l, I-Style 101 l, RS 4 114 l; Fanatic FW 105 l; SB Futura 121 l, Mistral Syncro 124 l
Sails: Loft Lip Wave 4.3; Loft Pure Lip 5.0; Loft Oxygen 6.3 & 7.3
Snowboards: Ride Concept TMS 161, Lib Tech T Rice Pro 157
SuNRiSe
Полъх
*
Публикации: 5



« Отговор #49 -: 15.12.2010 18:29 »

Благодаря за менията, двете места за които Ви питах са ми най-близко и реших, че ще е добре да започна с тях. Но сега мисля вече за Банско или Боровец  Wink
Online
Becko
Полъх
*
Публикации: 7



« Отговор #50 -: 24.12.2010 15:06 »

Ето малко още по темата, намерих го днес в dnes.bg:

http://www.dnes.bg/po%20patq/2010/12/24/slalom-iz-nepoznata-bylgariia.107000
Online
SuNRiSe
Полъх
*
Публикации: 5



« Отговор #51 -: 04.01.2011 19:36 »

Докато четеех из форума всичко ми се струваше много интересно, но когато усетих трапкана на пистата е наистина уникално. Оказа се за мен поне, че карането на ски е като карането на колело- не се забравя. Е не стигнах до черните и по-голямата част от червените писти, но пак то е едва първия ми опит от дете. Бях в Пампорово за 4 дни по Нова година времето беше хубаво, няма много сняг, но по пистите стига да се кара не липсваше и лед. Но пак много ми хареса и се нядявам скоро да повторя  Yes  Dance
Online
Bamze
Windmaster
*****
Публикации: 545



« Отговор #52 -: 05.01.2011 11:31 »

Докато четеех из форума всичко ми се струваше много интересно, но когато усетих трапкана на пистата е наистина уникално. Оказа се за мен поне, че карането на ски е като карането на колело- не се забравя. Е не стигнах до черните и по-голямата част от червените писти, но пак то е едва първия ми опит от дете. Бях в Пампорово за 4 дни по Нова година времето беше хубаво, няма много сняг, но по пистите стига да се кара не липсваше и лед. Но пак много ми хареса и се нядявам скоро да повторя  Yes  Dance
Не само повтори а потрети и не спирай Smile Снегът идва другата седмица след събота го дават за много сняг на всякъде из балкана Smile
Online

К2 Turbo Dreamer 167 Wide
Union SL Binding
K2 T1 Boots
Only God Can Judge Me!
TerryBle
Вятърничав
***
Публикации: 206



« Отговор #53 -: 14.01.2011 10:21 »

Снегът идва другата седмица...
Bamze, май му отложиха полета заради мъглите! Sad
Online

Вятър работа...
free
Духовит
**
Публикации: 102



« Отговор #54 -: 15.02.2013 13:02 »

Узана, Габровски балкан.

Това е голяма поляна с няколко хижи и хотела, намираща се в географския център на България- или поне има един ръждив стълб с трибагреника, който уж това указва, но надписът се е поизтрил и ако не ти кажат няма да разбереш, че някой някога си е играл да смята къде ще се падне центърът на България. Като цяло е много приятно място за почивка- хижи, хубава гледка, чист въздух. Много редки растения има в района и е един от първите защитени райони на Стара планина, заради които вече има природен резерват Централен балкан.

Общи препоръки:
За ски с малки деца ( много малки) е чудесно. За летни разходки и почивка също е чудесно. Покорителите на върхове да се ориентират другаде- най високото място наоколо е 1500м, за сериозни преходи пеш- няма кой знае какво друго да се види в тази част.  За непретенциозни скиори, които искат да си разнообразят и да покарат един ден на ново място (само на писта Завоя става).
За колела- не лошо местенце. Има приличен брой ентусиасти, които си драпат редовно от Габрово -22-23км до там.

Каране в горите- има, но много малко, т.к. дърветатата (почти изцяло широколистни) и храстите са си нагъсто.

Каране на snowkite –за да не подведа някого (не съм почитател и не разбирам достатъчно от тая работа),  но съм засичал кайтове и возещи се. Подухва си хубаво и начесто, а поляната наистина е голяма  и открита. Според мен си заслужава да се пробва, за който го влече, но само при достатъчно сняг (вятър има по-често, отколкото сняг).

За Пистите:
Писти е малко силна дума- има всъщност една писта - тази на Завоя. Около или поне в близост до всяка хижа/хотел има 6-7 бейби влекчета – всичките са много стари, много къси (50-120 м.)  и с наистина минимален наклон. За шейни и за първи ден на ски са идеалното място, ако не броим дърпането. Т.н. “Студентска писта”- най-дългата от тези, които са на поляната има цели 3 бейби влека- (кой от кой по-неприятен, а пускането не си заслужава дърпането, освен ако не си носите и трапеца или не се вържете по друг начин  (:-pp)). Ако искате да се качите и с трите влекчета, за да ви видят, че ще се спуснете от най-стръмното място в района- първо отнема много време, второ- нещо не са ги домислили и преходите между влекчетата трябва да се добутват със щеките, трето пускането не си струва. Обратно на логиката умората е докато стигнеш горе; надолу по време на тези от 2 до 5 завоя, които могат да се направят, събирате сили за качването.. и после пак нагоре. Изобщо бая ръце си иска тази „писта“  :-O-:.
На полянката и из горите се организират от много години насам състезания по ориентиране с или без ски в зависимост от сезона. Който има писалки да си ги вземе. Като се замисля, това са ските за това място+ шейна и евентуално snowkite. За шейна, чувал и подобни е супер- само за малчуганите работа  :D; Никъде в ареала няма приличен наклон или дължина, за да покарате. Като се качите горе и случайно имате ски в колата, оставете ги там и се разходете наоколо или пък пробвайте гостроприемството на хижите- не са никак малко и има старание да им се получат нещата. 

Пистата „Завоя“- на 2,5 км. преди и по път за самата поляна и хижите. Много страшна и много стръмна, не ви трябва да ходите там.. или поне така и се носи славата от времето на карането по пуловер и гащи от домашна вълна и със дървените ски правени от дядо ви. Незнам какви са причините, но дори сега, когато  заменихме вълната от ваклата овца на баба с мериносова вълна от по-западните овци, 9 от 10 човека ще се опитат мило да ви попречат да не ходите там, а телевизори гледат, не е като да не гледат... Проблемът на тази писта е че в повечето случаи не работи- дори и да има сняг, пак може да не работи и никой да не е в състояние да ви каже „дали“ и „ще ли изобщо“. За каране определно става, стига да има достатъчно сняг. Като дължина - 1100м, поне така е обявена. И да няма толкова (няма толкова), все пак има достатъчна дължина и наклон, за да се кара. Ако може да се сравни бих я сравнил с пистата на Картала до Благоевград, а на картинките я рисуват като синьо-червена, ако това е изобщо някакъв ориентир. Гората около пистата става, но има доста храсти, клонак, а дръвцата са нагъсто. За каменарки може, хубавите ски по-добре си ги запазете, пистовите включително. Влека е паница- прилична, не много стръмна, през повечето време е в гората, но близо до пистата- нищо страшно дори да сте за първи път на паница. Със сигурност по-добре от дърпането с бейбивлекчетата горе на поляната. Ако се е разчуло до Търново, Казанлък и Стара загора, че пистата работи, опашка се събира след 10-11, но като цяло е в прилични граници, дори и да грее слънце и да е неделя.  Спирането в опашката не е никак трудно и се практикува често - много е стеснен участъкът преди началото на влекчето- снегът там винаги е най-малко и стърчът корени и камъни)- ако трябва да се внимава по тази писта то това е долу на самата паница.  Има си рактрак, но или не знаят как да обработват с него или пестят от фрезоването на снега (древни габровски практики). Дори и да са се постарали, ако е студено и твърдо от ребрата, които е оставила машината има опасност да си счупите някой зъб, без да броим разминаването на буци с големината на глава.

Любопитна дестинация, която може да се комбинира с познавателен туризъм- в радиус от 30-40км. – местата и обектите ще си ги видите на картата и определено са по-познати на всички ви  Smile 

http://www.uzana-tourism.com

тел. +359 / 885 82 52 24 - дежурен

Има някаква полезна инфо на този сайт. На дежурния телефон, макар че е на информационен център, обикновено не знаят къде, какво работи, но имат желание да помогнат  Smile

Online
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #55 -: 15.02.2013 13:22 »

Free  \0// \0// \0//
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
valko
Windmaster
*****
Публикации: 673


« Отговор #56 -: 15.02.2013 15:04 »

Ееех Узана" завоя "Имам доста добри и много малко лоши спомени от това място
Като изключим гардеробиерите и обслужващите влека всичко друго е наред
Дали е модерно било или заради стръмната писта но всички Габровлии карат с каски без изключения стари млади
което естествено е  добра практика.   
Online

Boards : Fanatic Bee 117l  , Naish Enduro 106l
Sails : Loft freerace 5.3m2 , Loft 360 free 6.5m2 , Neil Pride combat 5.0m2
Страници: « 1 2 3 4   Най-горе
Печат
Отиди в: