20.05.2024 23:07
Новини: Sunny eXtreme е официалният вносител за България на уиндсърф и уинг оборудване на фирмите: LoftSails, Exocet, F2 Windsurfing, Lorch, GUL, Ascan, Unifiber, Zeeko, HB, Reptile, MFC, Goya и Quatro. Продуктите може да видите в нашият Online магазин.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: 1 2 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Видове ски  (Прочетена 24672 пъти)
XCite
Духовит
**
Публикации: 166


« -: 26.11.2007 18:30 »

Може ли тука майсторите да ме открехнат за различните типове ски, които са в момента на параза. Значи карвинг и фрирайд са ми горе долу ясни - едните са за писти, другите за пудрата и всичко що е извън пистите. На хартия all mountain и all round горе долу са ми ясни, но въопроса ми е : Има ли смисъл от тях. Как са като усещане спрямо карвинга. Не че ще сменям ски този сезон, просто ми е любопитно.  Изглежда ми, че всичко междинно е форма на компромис. Популярни ли са all mountain,  all round, за какво ги предпочитат ?
Online

JP XCite 150l,
Aerotech Phantom 6.2m
Sailworks Retro 7.5m
Hot Sails Maui 9.0m
Eddie
Модератор
******
Публикации: 1102



« Отговор #1 -: 27.11.2007 14:04 »

Здрасти XCite !
1.Alpine Race модели - World cup i FIS.Като правило World cup серията е строго лимитирана и се продава (раздава) само на състезатели,които имат вече точки по FIS.FIS сериятя се продава свободно.И двете серии са в 4 категории -слалом SL,гигантски слаломGS,супер Г SGи спускане DHL.Слаломните са с най изразен карв профил,който намалява при следващите ,по скоростни класове-като правило,ската за спускане е абсолютно права.Общото за всички модели е,че са проектирани за писти тип "бетон",агресивно каране,имат макс. твърдост и наказват и най малката грешка.Освен това са  скъпи и изискващи RACE автомати-също скъпи!!!Не се препоръчват дори и на много напреднали скиори.
2.Експертен клас - за много напреднали скиори,имащи много добър контрол над ските.Този клас ,макар и много близък до Race моделите,позволява здраво и бързо каране и на по трудни терени...родните писти например  (:-pp)
3.Аll round - също за по-напреднали скиори,каращи при всякакви условия и терени.Изискват по-малко усилия от горните два класа.
4.Аll mountain - са доста по широки и позволяват както пистово така и извън пистово каране.Доста удачен избор за начинаещи и не толкова напреднали,както и за по-спокойни натури.
5.Freeride - много широки и стабилни ски за извънпистово каране - за повече подробности в тази категория,питайте  SHMIT 
6.Freestile - лесно се познават по еднакво заоблените краища.Пируети,салта и пр....Изключително еластични.
Online

Boards: Starboard Formula 159L. ; Starboard Isonic 122L. ; AHD Tracer 90L.
Sails : Gaastra Vapor2 - 10.0 ; Neil Pryde RS Racing - 9.0;Neil Pryde RS Racing - 7.8 ; Gaastra Vapor2 - 6.0 ; Gaastra Nitro3 - 4.7
Eddie
Модератор
******
Публикации: 1102



« Отговор #2 -: 27.11.2007 14:20 »

В общи линии,ширината при пистовите ски се увеличава прогресивно от профи към любителските класове,с цел по- лесен контрол от начинаещи и средно напреднали  .Трябва да се обърне сериозно внимание и на обувките - всеки клас ски изисква и съответните обувки. RACE моделите са максимално твърди , с нулев комфорт :((( и даващи максимален контрол над ската.С придвижването надолу по скалата ,твърдоста намалява ,докато комфортат и удобството се увеличават.Обикновенно в сайтовете на производителите,може лесно да се ориентира,кои обувка за какъв клас ски са предвидени  !!.
Online

Boards: Starboard Formula 159L. ; Starboard Isonic 122L. ; AHD Tracer 90L.
Sails : Gaastra Vapor2 - 10.0 ; Neil Pryde RS Racing - 9.0;Neil Pryde RS Racing - 7.8 ; Gaastra Vapor2 - 6.0 ; Gaastra Nitro3 - 4.7
SHMIT
Буревестник
******
Публикации: 852



WWW
« Отговор #3 -: 28.11.2007 00:39 »

Малка корекцийка по точка 5. и 6. Ските за фрирайд също могат да са със заоблени задници (туин тип). Основното което ги различава от фристайл ските е дебелината им под кракъ, която е от 85мм. нагоре. Най употребявани са фрирайд ски м-у 90 и 105мм. под кракъ. Фрирайд ските стават и за фристайл, докато фристайл ските са по-тънки и са доста тегави за извънпистово каране.
Иначе , Еди даде много изчерпателен отговор. Аз по първите 4 точки нямам никакво понятие и ми беше много полезно и интересно.
Online

XCite
Духовит
**
Публикации: 166


« Отговор #4 -: 28.11.2007 11:36 »

Благодаря Eddie за наистина изчерпателния отговор.Чат пат чета за ски, модели, тестове и т.н. Това инфо ми беше полезно.

SHMIT, ските дето ми ги избра ще ги карам и тая зима. За по-нататак ще гледам, но събирам инфо отсега Smile
Online

JP XCite 150l,
Aerotech Phantom 6.2m
Sailworks Retro 7.5m
Hot Sails Maui 9.0m
stenli_33
Повей

Публикации: 1


« Отговор #5 -: 17.05.2009 22:29 »

[Здравейте !!!  Интересуваме,каква височина на ските да взема, специално free ride ?Висок съм 185 см!!!Благодаря за информацията!!!
Online
extremerider
Pro :)
*******
Публикации: 1102



« Отговор #6 -: 18.05.2009 03:00 »

за мен лично 1.95...Shmit  да си даде окончателното мнение 'щот аз са реших да навлизам във фрийрайда след фрийстайла :D Cool
Online

~A-H-D Fast Forward 149l.~
~Starboard Formula 147l.~
~A-H-D G Ride 90l.~
~A-H-D Kauli Pro 75l.~
~Gaastra Nitro 5 11.0~
~Gaastra Nitro 5 9.3~
~Arrows Craze 6.0~
~Arrows Zest 4.7~
~Arrows Impact 4.0~ THE SERIOUS ONE
marino
Буревестник
******
Публикации: 805



« Отговор #7 -: 18.05.2009 08:08 »

Какво е това 1,95???Това са ски за супер G.Съвременните ски са между 1,65 и 1,75.Няма значение колко си висок.
Online

РЕМОНТ НА УИНДСЪРФ И КАЙТ ОБОРУДВАНЕ. адрес:София,Кокаляне,ул.Александър Генков №8 , тел:0888200617
extremerider
Pro :)
*******
Публикации: 1102



« Отговор #8 -: 18.05.2009 17:52 »

Какво е това 1,95???Това са ски за супер G.Съвременните ски са между 1,65 и 1,75.Няма значение колко си висок.

аз лично не бих влезнал със ска 1.75 в Целото, НО ги има и такива парчета !!  Можеш да вземеш сайдкътовете на всеки по- сериозен производител на екипировка и да видиш как вървят размерите за извънпистовото...
Online

~A-H-D Fast Forward 149l.~
~Starboard Formula 147l.~
~A-H-D G Ride 90l.~
~A-H-D Kauli Pro 75l.~
~Gaastra Nitro 5 11.0~
~Gaastra Nitro 5 9.3~
~Arrows Craze 6.0~
~Arrows Zest 4.7~
~Arrows Impact 4.0~ THE SERIOUS ONE
Eddie
Модератор
******
Публикации: 1102



« Отговор #9 -: 18.05.2009 20:36 »

За мое най голямо учудване,се оказва че дължини като 185/195 са съвсем нормални за  хард кор моделите  на съвременните фриирайд ски  Shocked (Rosignol / Salomon за справка)
Online

Boards: Starboard Formula 159L. ; Starboard Isonic 122L. ; AHD Tracer 90L.
Sails : Gaastra Vapor2 - 10.0 ; Neil Pryde RS Racing - 9.0;Neil Pryde RS Racing - 7.8 ; Gaastra Vapor2 - 6.0 ; Gaastra Nitro3 - 4.7
SHMIT
Буревестник
******
Публикации: 852



WWW
« Отговор #10 -: 18.05.2009 23:04 »

[Здравейте !!!  Интересуваме,каква височина на ските да взема, специално free ride ?Висок съм 185 см!!!Благодаря за информацията!!!

Всичко под 190см. ще ти е късо.
Хората които за първи път си купуват ски за фрирайд обикновенно правят грешката да си купуват къси ски, мислейки, че ще им е по-лесно и че ще са по маневрени. Така направих и аз преди години. Хората дето разбираха ми говореха, ама аз не. Висок съм 174см. и си купих ски 176см. (заглеждах и 168см мислейки за маневроста) След няколко карания с новите ски в дълбоката пудра, един приятел със същият модел но 186см. ми даде едно кръгче и тогава разбрах че съм се преебал.
Смисъла на това мое дълго (за мене) писане е, да разбереш, че не трябва да мислиш за неща които не разбираш, и да се довериш на хората които ги разбират тези неща.
Ската за фрирайд трябва да е 7-10см по висока от теб, и да е с широчина под кракъ над 100мм. Всичко друго не става!
Online

SHMIT
Буревестник
******
Публикации: 852



WWW
« Отговор #11 -: 18.05.2009 23:11 »

Жена ми за пример е висока 152см и кара ски 165см. Две години ми пищя, че съм и купил твърде дълги ски. Купих и миналия сезон ски 155см Кара ги 2 пъти и пак започна да си кара старите. (става въпрос само за извънпистови ски ползвани по предназначение)
Online

extremerider
Pro :)
*******
Публикации: 1102



« Отговор #12 -: 21.05.2009 17:48 »

Жена ми за пример е висока 152см и кара ски 165см. Две години ми пищя, че съм и купил твърде дълги ски. Купих и миналия сезон ски 155см Кара ги 2 пъти и пак започна да си кара старите. (става въпрос само за извънпистови ски ползвани по предназначение)

 OK  дааааам, говорим си ниий и Кумчо Вълчо долетя... SHMITka, готов съм за следващия сезон ама ми се гази у д'либокото напоследък много... приемате ли още един джайбър в затвореното си паудърско общество? :D Wink И исках да те питам с членския внос как стоят работите, че не съм го плащал вече втори сезон oops :Q: 
Ай пък дано скоро се засечем да полющим заедно на вода, още малко и ще се сдобия с голямата играчка за драг рейсинга  :D (:-pp) --<
Online

~A-H-D Fast Forward 149l.~
~Starboard Formula 147l.~
~A-H-D G Ride 90l.~
~A-H-D Kauli Pro 75l.~
~Gaastra Nitro 5 11.0~
~Gaastra Nitro 5 9.3~
~Arrows Craze 6.0~
~Arrows Zest 4.7~
~Arrows Impact 4.0~ THE SERIOUS ONE
SHMIT
Буревестник
******
Публикации: 852



WWW
« Отговор #13 -: 21.05.2009 23:03 »

OK  дааааам, говорим си ниий и Кумчо Вълчо долетя... SHMITka, готов съм за следващия сезон ама ми се гази у д'либокото напоследък много... приемате ли още един джайбър в затвореното си паудърско общество? :D Wink И исках да те питам с членския внос как стоят работите, че не съм го плащал вече втори сезон oops :Q: 
Ай пък дано скоро се засечем да полющим заедно на вода, още малко и ще се сдобия с голямата играчка за драг рейсинга  :D (:-pp) --<

Всъщност по-отворено общество надали има (щото всички сме отворковци) Wink
Най-вероятно вече си изключен , щом 2години не си си плащал членски внос, но ти гарантирам, че този проблем ще го реша за 5минути при благоприятни обстоятелства  Drinks hip tequilla
Аз преди години ти казах още ,че фристайла е куца и болезнена работа ако си спомняш Wink
На вода можеме да се засечеме още в събота Yeee
Online

extremerider
Pro :)
*******
Публикации: 1102



« Отговор #14 -: 21.05.2009 23:13 »

Всъщност по-отворено общество надали има (щото всички сме отворковци) Wink
Най-вероятно вече си изключен , щом 2години не си си плащал членски внос, но ти гарантирам, че този проблем ще го реша за 5минути при благоприятни обстоятелства  Drinks hip tequilla
Аз преди години ти казах още ,че фристайла е куца и болезнена работа ако си спомняш Wink
На вода можеме да се засечеме още в събота Yeee

Dai boje poveche takiva otvorkovci Wink :D Za vnoskata shtom e stanal takyv problem  Drinks ot men i drugi iznenadi shte ima za dvata propusnati sezona...samo da padne Golemiq magic man A za freestyle-a... nali znaesh... " tez godini pusti opusteli pak sme podmladeli "  :D ty Za sybotata me kachiha na chereshata ta shte probvam na qzovira, ako ostane vyobshte neshto kato gledam kak se razvivat neshtata...ako ne pri sledvashta prognoza se gotvi za seriozna konkurenciq v .......  Drinks  @->- Yeee
Online

~A-H-D Fast Forward 149l.~
~Starboard Formula 147l.~
~A-H-D G Ride 90l.~
~A-H-D Kauli Pro 75l.~
~Gaastra Nitro 5 11.0~
~Gaastra Nitro 5 9.3~
~Arrows Craze 6.0~
~Arrows Zest 4.7~
~Arrows Impact 4.0~ THE SERIOUS ONE
Страници: 1 2 »   Най-горе
Печат
Отиди в: