21.09.2024 06:25
Новини: Sunny eXtreme е официалният вносител за България на кайт оборудване DaSilva, HB SurfKite, Peter Lynn (PLKB).

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Гьокчеада - Турция  (Прочетена 157856 пъти)
Юли
Администратор
******
Публикации: 5492


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #45 -: 20.06.2011 08:54 »

Добре дошъл при нас hobby hi
Прочети тази тема отначалото, както и тези:
http://www.windsurf.bg/forum/index.php/topic,1835.0.html
http://www.windsurf.bg/forum/index.php/topic,240.0.html
Ще намериш нужната ти информация, ако има още нещо с което да ти помогнем - питай.
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, 4.5, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0
Wing: KT 105L, KT 3.0, 4.0, 5.0, LoftSails 6.0
batebo_99
Повей

Публикации: 3



« Отговор #46 -: 06.07.2011 10:22 »

Здравейте,
Планувам пътуване до острова, но разписанието в сайт-а е различно от това което е показал колегата.
За първи път ще пътувам до там и все още не съм наясно с всички детайли.
В предишни постове пише 2 ч по-рано, но е ли прекалено много.  Какво мислите вие ?

Благодаря предварително.
Online
Vancho laifa
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 439



« Отговор #47 -: 06.07.2011 11:27 »

Актуалното разписание е на турски в сайта на фериботната компания. Можеш да го видиш и тук --> http://www.windsurf.bg/forum/index.php/topic,1381.30.html
Online

إيفان الحياة
batebo_99
Повей

Публикации: 3



« Отговор #48 -: 06.07.2011 13:34 »

Благодария, явно английската версия не е актуална.
Трябва ли да се резервира билет предварително или може да купи на място преди тръгване ?

 
Online
marino
Буревестник
******
Публикации: 805



« Отговор #49 -: 06.07.2011 13:58 »

Купува се на място.А за двата часа предварително,понякога може и да са малко.Аз лично почти винаги съм престигал горе-долу два часа предварително,но винаги съм бил между първите качили се.
Online

РЕМОНТ НА УИНДСЪРФ И КАЙТ ОБОРУДВАНЕ. адрес:София,Кокаляне,ул.Александър Генков №8 , тел:0888200617
Cloun
Полъх
*
Публикации: 79


stormchaser


« Отговор #50 -: 27.07.2011 14:25 »

Струва ли си да се минава през КПП Капитан Петко войвода и после Ипсала или да си карам по царския независимо от гастерите, които се прибират от Германия?
Ще се движа в събота или неделя през нощта...пътят между Одрин и Кешан малко в ремонт бил чух или вече не е?ак

Благодаря предварително за актуална информация!
Online

mistral naish 8'7", naish global wave 87, naish cross 75, goya 72

ezzy freewave 5.0, north hero 4.7, naish force 4.2, gaastra manic 4.2, goya banzai 3.6

windsurfing to death
marino
Буревестник
******
Публикации: 805



« Отговор #51 -: 27.07.2011 16:28 »

По принцип си струва ако има гастербайтери.Но в последно време започнаха да ходят и там.Има и още едно предимство.Преди да влезеш в Турско може да заредиш гориво защото е доста по-евтино.
Online

РЕМОНТ НА УИНДСЪРФ И КАЙТ ОБОРУДВАНЕ. адрес:София,Кокаляне,ул.Александър Генков №8 , тел:0888200617
Cloun
Полъх
*
Публикации: 79


stormchaser


« Отговор #52 -: 27.07.2011 17:29 »

 Може ли линк на описания маршрут през Гърция(там от Свиленград ли се гони КПП-то или по-рано) ако го има в някоя тема, че не го намирам нещо или ако може да драснете къде може да се объркам по гръцко(директно за Ипсала ли има табели?)
 Още се чудя от къде да пътувам, но при кап.Андреево има само една граница, колко пък коли да има все по-бързо ще вървят...отколкото чакане на две граници по другия път...незнам и аз....поне прогнозка има Smile
Online

mistral naish 8'7", naish global wave 87, naish cross 75, goya 72

ezzy freewave 5.0, north hero 4.7, naish force 4.2, gaastra manic 4.2, goya banzai 3.6

windsurfing to death
lubo
Буревестник
******
Публикации: 894



« Отговор #53 -: 27.07.2011 19:38 »

И аз вече предпочитам през гръцко.Маршрута е минаваш през Любимец и от там си на няколко километра от Гърция.После караш само на право към Софлу и Александрополис,при Александрополис си има табели Турция.След пункта караш 30-тина километра и стигаш  кръговото на Кешан.Изисква се талант за да се объркаш Wink
Online

bords:Naish 75l, RRD 85l,Lorch 105l,AHD 130l.
sails: Lip Wave 4,2m2,NeilPride Alpha 4,7m2,Loft O2 5,3m2,,Loft Lip Wave 6,2m2,Loft O2 7,4m2
bobo
Духовит
**
Публикации: 124



WWW
« Отговор #54 -: 28.07.2011 10:34 »

Това пишат за там туроператорите :D :D :D

Уикенд на Гьокчеада – море, сърф и риболов

Девствена природа, екологично чиста храна, лечебна кал и лазурно море - това е Гьокчеада. Най-големият турски остров в Егейско море е хармоничен микс от красиви и девствени заливи, маслинови горички, стари селца с красиви каменни къщи и тесни улички. Чаша турско кафе или чай с красива гледка към в хладните вечери допълват романтиката на острова. Лечебната кал от  соленото езеро ще придаде кадифена мекота на кожата Ви, а страстните риболовци ще сбъднат бляновете си за богат улов на зарган, ватос, змиорки и октоподи.
 
Островът е доказано природно - чист район, притежаващ сертификат за органично чисти животински и земеделски продукти. Тук ще вкусите екологична и изкусно приготвена местна храна по традиционни рецепти. Един от биопродуктите - зехтинът (местно производство) - е на 4-то място в света по своите уникални вкусови качества и аромат. Виното „Гьокчеада” е истински балсам за сетивата. Не е за пренебрегване и медът ,също носител на сертификат за екологичен биопродукт. Екзотичните на вид овце също имат своя характерна порода - "Имброс". Гьокчеада е и родно място на Вселенския патриарх Вартоломей, който няколко пъти в годината почива тук и се завръща към корените на дедите си.  
Online
Mod_One
eXtreme iNside
********
Публикации: 1681



WWW
« Отговор #55 -: 28.07.2011 21:19 »

Странно... hmmmm
Не искам
да обиждам никой, но в Гърция излиза доста по евтино...  hmmmm
Не не е вярно - при византийците е много по-скъпо и гадно! Изобщо не може да става сравнение с Гъока! Гъока е рай, върха - хайде всички натам! Лечебната кал ме подмлади с 12 години - сега е.а като звер.(Питайте жена ми) А яденето на екологично чисто овче месо от летящите овци на острова (щото те си прелитат там над пътя) ме направи здрав като камък! Мисля даже да поискам местно гражданство в Ешелек и да гласувам Зекерия да стане кмет!
И най-накрая да не забравя: "най-безопасното" място са уиндсърф - вятъра е офшор и в цял свят това е предпочитания вятър за каране. Вервайте ми!
И е чисто - няма септични ями, никаква прах и мръсотия ...
Online

               \\\ | ///
               \\ - -  //
               ( @ @ )
 -------o00o-(_)-o00o-------
F..k the Cola, F..k the pizza, All we need is Slivovitza
filev
Духовит
**
Публикации: 182



« Отговор #56 -: 29.07.2011 08:50 »

Захо пропусна да кажеш че е толкова еко и чисто..че муха не бръмва там :liar:
а пясъка като кадифе само дето за 5 години намаля 50 пъти щот го отвя..ама нищо де като поставяте сърф на брега изследвайте добре мястото под него Cool
бабите в Ешелек са гостоприемни,говорят 5 езика..
на плажа в сезона е спокойно и на всеки БГ сърфист се падат 10-20 турски семемейства с около 4-6 броя деца Cool

PS. Най-хубавото на Гьока си е че като духне 14,15 м/с и нагоре винаги и на двата спота си е спокойно и острова е и
си остава специално място за каращия БГ сърфист
Online

JP FSW 78l
Custom WTB FSW 108l

Ezzy SE Wave  4.0
Neil Pryde Alfa 4.7
Neil Pryde Search 6.2
Юли
Администратор
******
Публикации: 5492


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #57 -: 29.07.2011 11:12 »

Хмм, между другото КЗП могат да ги глобят за подвеждаща информация.
То е ясно, че няма да опишат змии, гущери, щъкащи диви овце, ТРЪНИ, треви като пирони, прахоляк, олющени къщи, гигантски стоножки, комари (вечер), онези огромни неща приличащи на конски мухи... Но чак пък "чист", осеян с китни каменни селца... :#@:
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, 4.5, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0
Wing: KT 105L, KT 3.0, 4.0, 5.0, LoftSails 6.0
Odin
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 312



« Отговор #58 -: 29.07.2011 11:55 »

Да погледнем от хубавата страна. Всеки повярвал на това описание и отишъл там с подобни очкавания със сигурност ще забрави тази дестинация в бъдеще  (:-pp)
Две вечери на плажа с рояците мухи дето влизат във всяка незапушена дупка, райско е  :1:
Online

RRD Z-ride 133,
GunSails Nexus 6,6
GunSails Future, 5,5
GunSails Cannonbal 7,5
extreame
Полъх
*
Публикации: 45



« Отговор #59 -: 07.05.2013 14:50 »

Здравейте, паспорта за Турция трябва да е с валидност най-малко 6 месеца - 1 приятел са го върнали на границата, тъй като и моя изтича звъннах на турското консулство и казаха, че трябва да е валиден 6месеца и те - така че да знаете. Типично по български ги попитах, че и друг път съм минавал и те казаха: "Ако не са го забелязали е възможно, но иначе няма какво да се направи"  Yeee Yeee Yeee
Online
Страници: « 1 2 3 4 5 6 »   Най-горе
Печат
Отиди в: