21.09.2024 10:33
Новини: Посетете нашият Online магазин, където можете да видите продуктите които продаваме, както и да си ги поръчате през Интернет.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: 1 2 3 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Египет  (Прочетена 34555 пъти)
emos
Полъх
*
Публикации: 66


« -: 31.01.2008 01:11 »

Направих проучване из интернет и открих доста известни места за kite и winsurf: Safaga, Hurghada, El Gouna, Safari. Някой ходил ли е да кара и какви впечатления има? На мен лично всички ми харесват, вятър плитка  и гладка вода, но може би най – много като дестинация Safaga и след това El Gouna.

http://www.wannakitesurf.com/spot/Africa/Egypt/index.html
Online
Mod_One
eXtreme iNside
********
Публикации: 1681



WWW
« Отговор #1 -: 31.01.2008 13:41 »

Това също е едно от най-добрите места в Египет - на 30 км от Шарм-Ел-Шейх - доста известен курорт (всъщност е от другата страна, на Синайския полуостров. Има много сърф центрове, даже руски Wink)
Това е руската страница:
http://www.dahab.ru/

Online

               \\\ | ///
               \\ - -  //
               ( @ @ )
 -------o00o-(_)-o00o-------
F..k the Cola, F..k the pizza, All we need is Slivovitza
AlaBal
Духовит
**
Публикации: 126



« Отговор #2 -: 01.02.2008 12:24 »

А някой да има представа как се транспортира уиндсърф хардуера със самолет че не си представям. Минава ли за свръхбагаж или не? Мислил съм за каране в Египет но с оборудване под наем ми става скъпичко. Иначе има добри пакетни цени от БГ.

Cheerz,

Ал.
Online

Boards:
Fanatic All Wave 85
Starboard Kombat 107
Sails:
4.5 Gaastra Pilot
5.3 Gaastra Manic HD
7.0 Hot Sails Maui SuperFreak
emos
Полъх
*
Публикации: 66


« Отговор #3 -: 01.02.2008 15:11 »

Имаш право на 20 кг. в самолета, което е доста малко за сърф  оборудване  hmmmm за кайт човек по може да се вмести в килограмите 
Online
Mod_One
eXtreme iNside
********
Публикации: 1681



WWW
« Отговор #4 -: 01.02.2008 15:15 »

Имаш право на 20 кг. в самолета, което е доста малко за сърф  оборудване  hmmmm за кайт човек по може да се вмести в килограмите 

Доколкото знам имаш право на комплект спортно оборудване (вкл. уиндсърф) , което не се таксува.
Online

               \\\ | ///
               \\ - -  //
               ( @ @ )
 -------o00o-(_)-o00o-------
F..k the Cola, F..k the pizza, All we need is Slivovitza
Юли
Администратор
******
Публикации: 5492


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #5 -: 05.02.2008 11:48 »

Зависи с коя компания пътуваш, малките неща са ти в ръчния, но уиндсърфа трябва да е МНОГО добре опакован и да е в един пакет с платна гикове и мачти. Обикновено се таксува над 24кг и е от порядъка на 3$/кг, но в чартърите до Египет не го правят на проблем. Проблем обаче остава извозването от летището ако не вземеш кола под наем. Ако си кацнал в Кайро и имаш автобус до морето ще го вземат вътре, ако те взима хотелско рейсче от летището е въпрос на дълги и не винаги успешни преговори.
Емо няма какво да го мислиш, грабваш кайта под мишница и даже можеш да вземеш половината оборудване на някой сърфист :D
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, 4.5, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0
Wing: KT 105L, KT 3.0, 4.0, 5.0, LoftSails 6.0
CAPTAIN
Полъх
*
Публикации: 7


« Отговор #6 -: 13.02.2009 01:07 »

Здравейте маниаци,

Ходих два пъти до Египет. Веднъж в края на април и ведднъж в края на октомври. И двата пъти седях по 14 дни, а имаше вятър само по 4 дни. Иначе спота Colona Watersport в Хургада е отлично организиран - бийч бойс 6-8 местни момчета, две лодки за аварийно прибиране от водата, компресор за помпене, ремонт на материала, магазин и бар. Лети се с чартърен самолет от Софиа. Ако се ходи за една седмица или кацането или излитането е Каиро, и се губят два дни в път между Кайро и Хургада. При добро планиране и 14 дни престой може да се лети Софиа - Хургада ; Хургада - Софиа.

Кайт материал се вози без проблем, а сърф материал може да се наеме на място, но цените не са безобидни.

Най-добри ветрове има през лятото, но е безмисленно да се ходи там когато може да се ходи на по близки дестинации, а и горещината е страшна - над 40 град. Освен това през лятото нямя полети Софиа - Хургада, те започват пре септември - октомври. По статистика има много вятър, но повечето дни духа между 0300 и 0800часа, което не се издържа - тъкмо си замъкнеш материала и го надуеш, и вятъра спира. Може би аз повече нямя да ходя в Египет.
Online
dbsurfer
Духовит
**
Публикации: 154


« Отговор #7 -: 18.05.2009 22:58 »

Много бързо лети това време.Уффф
Полета мина нормално,самолета беше фрашкан с народ.Оказа се,че от всички на него,вятъра ще гоним само ние и двама софийски кайтъри :)Ние отивахме в хотел Lotus bey,Сафага,а те в Magawish,Хургада.Още докато си покажем носовете от летището притеснението ни да ли ще има вятър отлетя с духащия с 10м вятър.Абе направо се просълзих Smile))))))На другия ден първата работа която свършихме,бе да си немем сърфове и газ в морето.Вятъра започваше да духа стабилно около 9.30-10.00 часа и продължава до около 13.30-14.00 след което започва да пада.Всеки ден силата му е почти постоянна-средно около 10м.Посоката е side shore,side off shore.Платната и дъските всеки може да си ги подбира според възможностите си на каране,поради факта че морето не вдига сериозна вълна-20-50см.И така седем дена вятър,слънце,бял пясък и приятно шумолящи палми Cool
Проверих всички сърф училища наоколо за цените и оборудването което предлагат.Сърф у-то в нашия хотел е най-евтиното защото материалната база е втора ръка и собственик е египтянин/което означава пазарлък и цена доста под останалите у-ща/.Имам и снимков материал,но трябва да го обработя.Засега само това.
P.S. Съни,ликрите и трапеца които си купихме от вас свършиха страхотна работа!
Благодарим:)))


* P1020848.jpg (147.85 KB, 1280x960 - видяно 800 пъти.)

* P1020823.jpg (206.29 KB, 1280x960 - видяно 870 пъти.)

* P1020807.jpg (224.92 KB, 1280x960 - видяно 969 пъти.)

* P1020930.jpg (211.79 KB, 1280x960 - видяно 803 пъти.)

* P1020934.jpg (155.56 KB, 1280x960 - видяно 898 пъти.)
Online

Fanatic Fly Air 10'4''
vandal
Windmaster
*****
Публикации: 683


по-добре от гика, от колкото от мотика


WWW
« Отговор #8 -: 17.07.2009 21:23 »

А някой да има представа как се транспортира уиндсърф хардуера със самолет че не си представям. Минава ли за свръхбагаж или не? Мислил съм за каране в Египет но с оборудване под наем ми става скъпичко. Иначе има добри пакетни цени от БГ.

Cheerz,

Ал.
обикновенно в цената на билета ти влиза ръчния багаж + още един товар до 20 кг /има се предвид куфар, чанта или нещо не много обемисто - виждал съм специални "щайги" в които тоя багаж трябва да се побере /
сърфа може само като спортно оборудване да го минеш - т.е. няма да ти е в стандартната цена на билета и ще трябва да доплатиш нещо, което пак зависи от компанията. По една и съща дестинация може за една и съща класа има билет за 200 и за 1500 евро, същото е със допълнителния багаж. Квото и да правиш внимателно прецени дали няма да ти е по изгодно да караш сърф под наем.
Обикновенно всяко еднбо себеуважаващо се сърф училищеобикновенно в цената на билета ти влиза ръчния багаж + още един товар до 20 кг /има се предвид куфар, чанта или нещо не много обемисто - виждал съм специални "щайги" в които тоя багаж трябва да се побере /

Обикновенно всяко едно себеуважаващо се сърф училище предлага таз’годишни платна и дъски, като може да сменяш материала както ти кефне през цялото време. Има изгодни пакети за по седмица или повече. Ако караш на вълни си плати и застраховка, за д ане плащаш ако строшиш нещо.
Ако отиваш на спот, където през деня се сменя обстановката – трябва да помъкнеш няколко дъски и цял наръч гикове и мачти...
Младежите които ходиха до африка мисля бяха писали че са си взели от БГ оборудването – така че могат по адекватно да се включат по темата
Online

кара каквото му попадне...

https://www.geckowindsurfschool.com/
http://www.windsurfyoga.eu/
SHMIT
Буревестник
******
Публикации: 852



WWW
« Отговор #9 -: 18.07.2009 00:10 »

земи си под наем. Иначе е около 90евро в едната посока. Не си заслужава мъкненето  на 1 дъска и 2 рига,при пиложение че не си оцелил размерите и пак ще трябва да си наемеш
Online

NexusStar
Духовит
**
Публикации: 124


Ab hinc


« Отговор #10 -: 23.08.2009 00:25 »

A някои ходил ли е до Ел Тур от ровенето ми в интернет гледам че Jem Hall си прави там "клиниките" и много агенции организират уиндсърф ваканции за там, като и че прогнозата за сега е доста интересна. Според всички сайтове това е целогодишна дестинация и по мои сметки цените не са никак зле.


http://www.youtube.com/watch?v=2-HVX6YPJx8
Online

`·.¸¸.·´¯`·.¸¸.¸.·´¯`·.¸¸.¸.·´¯`·.¸¸.¸.·´¯`·.¸¸.
Sergobo
Духовит
**
Публикации: 191


www.alooppa.com


WWW
« Отговор #11 -: 23.03.2010 15:10 »

Здравейте,

Бяхме в Хургада в края на февруари и покарахме сърф. Вятъра основно беше сутрин. Прекрасно е да си подариш малко лято посред зима. Много бързо се свиква:)

Маршрутките в Хургада са перфектни (като честота). Искат 10 паунда за 2-ма ($2), но много бързо се съгласяват на 5.

Да отидеш до Египет наистина не е проблем и струва по-евтино от любимото ни Черноморие. Трябва да се контактне агенция около месец по-рано, защото свършват местата в чартърите.

Водата в хотелите е скъпа, с това, както и с разнообразните допълнителни екскурзии избиват малко ниските цени. Не трябва да имате много високи изисквания към чистотата, но над 4 звезди е съвсем търпимо.

Всичко в Египет е subject на пазарлък. Водата я купувахме в началото по 12 паунда, след това по 8, накрая стигнахме до 3, но трябваше да си тръгваме.

Доколкото разбрах, най-безветрен е периода декември-средата на февруари. Бил съм там и ноември и пак имаше вятър за каране. Най-синлно духало юни - октомври. Първия път направихме почти всички екскурзии, за това сега поискахме от туроператора да ни закара направо в Хургада.

От Хургада видяхме, че има фериботи до другия бряг на Червено море (Ел Тур, Дахаб), до където не летят български чартъри. Но повече по въпроса не знам.
Абе дори и без да се кара е много интересно!

Поздрави!
Online

Tonny
Полъх
*
Публикации: 72


WWW
« Отговор #12 -: 20.03.2015 08:37 »

Привет от Сома Бей. От миналата събота съм тук и се скапах от каране. Основно 8м2, ведднъж 10м2 но за малко. Дойде ми силничко. Имаш две-три места за каране тук.
1. На лагуната(най-северната част на залива). Готино ако си начинаещ. Ако караш и скачаш/правиш трикове, те съветвам да караш на по-дълбоко->
2. По-дълбоко. Целия залив е супер с изключение на две места, които са подветрени на carribean нещо си ризорт. Там е супер за плажуване ако сис със семейство.
3. На лодка да те водят по някви лагуни срещу 30 евро на ден. Става, ако ти е скучно


Спане, Mövenpick- СУПЕР
carribean resorts.. Има два, единия по-скъп -> там е мястото. На Гугъл ще го намериш до марината. Другия, до първия на юг, е пълен с Руснаци. Слънчев бряг....
Лети се от София до Хургада, после 30 мин трансфер.
Багаж, 25 кг на човек. бордбег няма драма.
Сега е ~30 градуса през деня (не гледай прогнозата) вода 24 градуса. Борд шорти и неопренова 2мм фланелка вършат идеална работа. Шапка ако имаш също Wink

Аре поздрави, отивам във водата.

Online

..: powered by The Dark Side :..
Vasil
Полъх
*
Публикации: 40


« Отговор #13 -: 20.03.2015 13:26 »

Здравей, 
Много полезна информация  ,  не успях да си резервирам за Април 1та седмица защото нямаше свободни места а и ме интересуваше само Ел Гуна ( Хургхада не ме привлича ) Сега разбирам,  че и Сома Бей е също добър вариант Smile
Благодаря и приятно изкарване
Online
Tonny
Полъх
*
Публикации: 72


WWW
« Отговор #14 -: 20.03.2015 19:37 »

В ЕлГуна се движиш само с такси. Имай го предвид. Също поради факта, че си целия ден на спота, а не в хотела, помисли дали ти трябва all inclusive. Последно, потърси си хотел в по-северната част. Там са спотовете. Също може да погледнеш профила на приливите за мястото. Съвет:букни си когато приливите са по-високи. Носи си обувчици Wink
Online

..: powered by The Dark Side :..
Страници: 1 2 3 »   Най-горе
Печат
Отиди в: