21.09.2024 12:59
Новини: Посетете нашият Online магазин, където можете да видите продуктите които продаваме, както и да си ги поръчате през Интернет.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Vassiliki, Lefkada - Гърция  (Прочетена 154945 пъти)
vmrivanov
Вятърничав
***
Публикации: 260



« Отговор #105 -: 22.08.2013 15:18 »

От понеделник съм на къмпинга...,като дойдох резервацията не беше отбелязана Smile) , нейсе имаше места. На къмпинга е много хубаво,...с местата е малко кът,макар че по време на моя престой все имаше по някое свободно.Откъм вятър- понеденик имаше като дойдох и след това два дена термиката не "проработи" Sad. Днеска има прогноза така че след малко ще си завлача матерИала на плажа пък да видим.Иначе карането в понедлник беше в як чоп (от каране не се оплаквам де Smile  )
Online

Windsurf gear: Fanatic Falcon 111l ,Fanatic Newwave 74l
Simmer style icon 4.7, Gaastra Remedy 6.0
Kitesurf gear: RRD Religion 7, RRD Religion 9, RRD Vision 12
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #106 -: 23.08.2013 12:51 »

В долната част на залива е повече чоп. Ако се качиш нагоре към вятъра е по-гладко. Но пък там също става чоп от много сърфове във водата. Дано днес да има хубав вятър, че 2 дни без каране не ми звучи добре. Има ли комари много на къмпинга (понеже видях, че е близо до рекичката)?
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
vmrivanov
Вятърничав
***
Публикации: 260



« Отговор #107 -: 25.08.2013 22:40 »

Карах,даже е имало и на другия ден ама аз се записах на някакъв тур с корабче. Говорих с един англичанин който виси там 3 месеца.Заедно преброихме дните му и установихме че се кара (повечето с голям матерИал) 70% от времето.Иначе за чопа потвърди точно това което казва Sunny, навътре след средата на разстоянието няма чоп от вълни,само от сърфове.На връщане останах на спота на Солун един ден, сега ще напиша в Места за каране и за този спот Smile
Online

Windsurf gear: Fanatic Falcon 111l ,Fanatic Newwave 74l
Simmer style icon 4.7, Gaastra Remedy 6.0
Kitesurf gear: RRD Religion 7, RRD Religion 9, RRD Vision 12
fipeto
Полъх
*
Публикации: 10



« Отговор #108 -: 02.09.2013 11:54 »

Здравейте,
пиша малко инфо след 2 чудесни седмици на Василики, от 18.08-01.09.
- от общо 13 възможни дни за каране имаше вятър 9. През останалото време изобщо не духаше - нито за голям, нито за огромен материал.
- аз карах с 5.5 през цялото време, 2 дни беше овърпауър и повечето караха с 4.2-4.7. За по-голям материал имаше нужда в началото като раздухва.
- след средата на спота освен по-малък чоп няколко пъти вятъра беше една идея по-силен. Забелязах, че доста хора въртяха там само. Чопа беше по-малък и максимално близо до сушата.
- за съхранение на материал - август месец беше пълно и скъпо навсякъде. Най-добрата оферта беше в Grand Nefeli - 2 евро на дъска, 2 евро за риг, на ден. На останалите места беше 10 евро на ден или нямаше място. Има отделна секция за съхранение на "частен" материал и не се бърка с учебните платна. (преди бяхме оставяли на едно гръцо училище и там спокойно си ползваха и нашето оборудване през деня за учебни цели!).
- в клуб Васс има и център за гмуркане на Пади (преди няколко години нямаше), който беше доста натоварен и имаше само следобяд свободни места и съответно не успях да го ползвам в очакване на термиката. Англичанин и грък са дайв мастъри. Цената беше 45 евро на гмуркане (включваща всичко), с лодка до близки места.
- Корабчето за обиколка на островите го препоръчвам - особено ако се уцели ден, да не духа:). Ние (с две малки хлапета) успяхме да го изпуснем на единия остров, но сполучливо хванехме друго и успяхме да си "догоним" нашето.

Като цяло август месец е препълнено - най-вече от английските училища, които видимо се изпразват септември (на 31.08 сърфовете бяха на половина). Прекалено много сърфисти във водата, особено близо до брега, което води до малки инциденти (аз бях свидетел на два пъти). Според мен няма никакъв проблем за настаняване през август и без резервация както каза Съни - имаше табели за квартири навсякъде, а на къмпинга се виждаха доста свободни места. Ние бяхме в самото Василики с чудесна гледка към целия залив. Аз бих отишъл следващия път през юни или септември- доста по-приемливо като цени и по-малко хора. Уж и термиката оставала и септември по твърдения на местните гурута. Надявам се да е полезно за някои..



 
Online
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #109 -: 02.09.2013 12:05 »

Аз също съм на мнение, че август не трябва да се ходи никъде, защото е много натоварено и цените са до небето. Обаче повечето хора имат отпуска тогава и няма как. Много хубаво описание, даже си представих наум за какво говориш OK Наши приоятели са сега там и казаха, че досега е нямало българи, но от миналата събота нататък доста се е напълнило покрай предтоящите почивни дни. Гледам че погнозата за днес и следващите дни не е добра, има много облаци, но се надявам все пак да успеят да покарат. Ние се гласим за един Дъбник утре Yeee
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
malenki
Полъх
*
Публикации: 82



« Отговор #110 -: 12.02.2014 18:22 »

Мисля да пробвам мястото през първата половина на юли... Квартирата колко излиза горе-долу казахте тогава? Предполагам ще е по-евтино от хотел с предварителна резервация... На място все нещо ще се намери, ай хоуп Smile Някой някакви координати на нещо за настаняване там има ли ? Данке предварително.
Online
Юли
Администратор
******
Публикации: 5492


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #111 -: 13.02.2014 00:32 »

Няма проблем с местата в началото на юли, после вече е добре да си с резервация. По-добре е на място. Цените са около 45Е +/- 10 за хубава стая.
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, 4.5, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0
Wing: KT 105L, KT 3.0, 4.0, 5.0, LoftSails 6.0
delnegro
Полъх
*
Публикации: 24


« Отговор #112 -: 13.02.2014 10:26 »

Без да искам да правя реклама на хората,но се оказа един малък и невероятно приятен семеен хотел.ходихме началото на септември цени 50 евро за една спалня + още една стая с разпъващо се легло + бокс към нея оборудвана със всичко необходимо.Нещо като мини апартаментче.10 метра по една пътечка и си на плажа.Има безплатно къде да си държиш оборудването.От 15 гости на хотела ...10 се оказаха българи :)Хората ти правят кафе и ти печат на барбекюто.По хубаво здраве му кажи!
Ще ти искат най вероятно някакво капаро,на мене не ми взеха защото резервацията ми беше 10 дена преди да отида и казаха че ще го карат на доверие.Поздрави!

http://www.bayside.gr/
Online
malenki
Полъх
*
Публикации: 82



« Отговор #113 -: 13.02.2014 11:33 »

Благодааря за инфото!
Online
Eemmoo
Полъх
*
Публикации: 16


« Отговор #114 -: 28.04.2014 18:46 »

Хей, здравейте.

Гледам има много описание за сърфове и почти нищо за кайт (расити такива! Smile ). Ако правилно съм разбрал кайт спотът е в северната част на запад от Левкас (или както там правилно се казва градът в северната част).
въпросът ми е... така де - няколкото въпроса са ми:

Дали там работи термиката или тя е само в южната част, в залива на Василики?

Има ли къмпинг (място, където да си опънеш палатката и да не те изгонят, било платено или не) близо до кайт спота и изобщо има ли/какви са условията там за спане или трябва човек да спи на Василики и да кара всеки ден до другия край на острова?

Дълбоко ли е на кайт спота и има ли място, което става за учене на кайт (на ниво боди драг с/без дъска, да речем), ще рече - достатъчно плитко за да влезе учещия се донякъде за да може да се драгва и същевременно да не избеси 20 сърфиста/плажуващи като изпусне кайта или пък местния полицай да му тресне хиляда глоба че кара където не бива.

И естествено - всяко мнение дали през празниците (1-ви - 6-ти май) ще става там за нещо ще е добре дошло.
Online
Юли
Администратор
******
Публикации: 5492


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #115 -: 29.04.2014 01:01 »

Термиката е най-силна на Василики, но я има и на този спот. При добро време едва вдига до 8м/с, на В. е около 12 и нагоре. При СЗ прогноза спота определено става. Тогава на В. може и да няма нищо или е супер поривисто.
Може да се спи в малки хотелчета до спота, има и квартири (вили), но е по-скъпо отколкото на В. Все пак да спиш на В. и всеки ден да се клатушкаш до там НЕ препоръчвам. Мястото се посещава от полиция, има заграждения и е малко вероятно да не те закачат.
НЕ е плитко, има вълни и подводни плочи. Много по-добро място за учене е 2км по-северно.
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.2, 4.5, Oxygen 6.3
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0
Wing: KT 105L, KT 3.0, 4.0, 5.0, LoftSails 6.0
Vasil
Полъх
*
Публикации: 40


« Отговор #116 -: 29.04.2014 08:55 »

Термиката е най-силна на Василики, но я има и на този спот. При добро време едва вдига до 8м/с, на В. е около 12 и нагоре. При СЗ прогноза спота определено става. Тогава на В. може и да няма нищо или е супер поривисто.
Може да се спи в малки хотелчета до спота, има и квартири (вили), но е по-скъпо отколкото на В. Все пак да спиш на В. и всеки ден да се клатушкаш до там НЕ препоръчвам. Мястото се посещава от полиция, има заграждения и е малко вероятно да не те закачат.
НЕ е плитко, има вълни и подводни плочи. Много по-добро място за учене е 2км по-северно.

Определено спота до Лефкада - Милос се казва не е препоръчителен за учене
 http://www.milosbeach.gr/
Може да се спи в Лефкада (града) или някое близко местенце наоколо. Това с всекидневното пътуването от Василики го забрави , терена е хълмист i  въпреки че са 30 км ще ти отнеме доста време .  По добрия спот за учене е Agious Nikolaos , на около 10 км северно от Лефкада  не съм го тествал все още, смятам това лято да го направя Ако отидеш може да споделиш инфо Smile
http://agiosnikolaos-kitecenter.com/
http://www.kitesurfagiosnikolaos.com/
Online
Eemmoo
Полъх
*
Публикации: 16


« Отговор #117 -: 29.04.2014 11:19 »

Супер, мерси за инфото!

Агиос Николаос изглежда хубаво за учене (по снимки на гугъл ърт), ама не изглежда кой знае колко ветровито.
Ако вдига 8 на термика е горе-долу достатъчно за някакво каране (за учене и 6-7 ще стигнат), ама като гледам пишете, че ако има юг и на Василики не бачка, а за събота и неделя дават няк'ви слаби югове и CB-та, които сигурно ще смажат термиката, та... май няма да е тия празници.
Явно ще трябва да се чака поне някакъв СЗ че да подсили местното влияние.

6 свободни дни и никъде нищо Sad
Ебаси засухата последната половин година Sad
Online
chill
Windmaster
*****
Публикации: 512



« Отговор #118 -: 22.06.2014 00:16 »

Баси, утре сутринта си тръгвам от Василики, една седмица - НИЩО. Вече съм бил в края на април, края на май и края на юни - и НИЩО.
(Само единия април покарах малко с голям материал, ама определено не си струва разкарването 1500км).
Ше го зачерквам от картата май. А жалко, защото иначе е готино място.
Online

Sails:  Severne Convert 2016 7.5
        Ezzy Wave SE 5.8
        Ezzy Wave SE 4.7
Boards: Starboard Kombat 106L
        Starboard Kode 123L

---
Pain is weakness leaving the body
Sunny
Администратор
******
Публикации: 6442



WWW
« Отговор #119 -: 23.06.2014 14:10 »

Много мои познати ходиха  и май и юни на Лефкада и едните изобщо не са карали, другите които стояха 2 седмици са карали 4 пъти само. То покрай тези дъждове просто никъде нямаше вятър. Иначе по принцип на Лефкада юни си духа много добре. Просто тази година е много странно времето... suicide
Online

Windsurf: 3.7 Loft PureLip, 4.2 Loft PureLip, 4.7 Loft 4Wave, 5.7 Loft 4Wave | Exocet Usurf 76L, Exocet Cross 94L
Kites: Liquid Force P1 4.0, WoW 5.0, 6.0, 8.0, NV 10.5, Board Liquid Force Bliss 129cm
Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 »   Най-горе
Печат
Отиди в: