30.04.2024 08:31
Новини: Посетете нашият Online магазин, където можете да видите продуктите които продаваме, както и да си ги поръчате през Интернет.

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-долу
Печат
Автор Тема: Контузии  (Прочетена 126331 пъти)
drv
Вятърничав
***
Публикации: 264



« Отговор #15 -: 15.04.2010 14:23 »

Подкрепям Даниел в тезата за годинките. За съжаление аз започнах да си ги усещам в травмираните стави - коляно и двата глезена.

Макар че до скоро бях върл противник, с оглед на предстоящия сезон започнах да пия добавки за възстановяване на хрущяли и сухожилия. Още не съм напълно убеден, че това е най-правилното решение, но пък спря да ме боли. Като приключа експеримента, ще докладвам с подробности Smile
На мене направо ми ги предписаха тези добавки, че колената бяха много зле  (след 8 поредни дни интензивно каране на ски). Ама помагат. Иначе за останалите - съм открил - аспиринче като почне да не се търпи. За загрявката съм 100% убеден. Открих, че счупванията поне при мен почти спират да болят след като минат 2-3 години. Верно заприличахме на вестник"трета възраст"  oops
Online

Boards - Starboard Futura 154/90см., Starboard Futura 124/76см., Starboard iSonic 111/68 см.
Sails - Neilpryde RS:Slalom 9,5, H2 Racing 8,7; H2 Racing  7,7; RS:Racing 6,7
Weight: 110 kg
lubo
Буревестник
******
Публикации: 894



« Отговор #16 -: 15.04.2010 14:28 »

Ако искаш да спре болката и да намалиш значително риска от сецване ти препоръчвам лицеви опори-колкото можеш повече и все по-често. Пожелавам ти и ти обещавам бързо изцеряване  Yeee
Лицеви правя доста,чудя се с коремните как стои въпроса,че и тях ги правя???
Online

bords:Naish 75l, RRD 85l,Lorch 105l,AHD 130l.
sails: Lip Wave 4,2m2,NeilPride Alpha 4,7m2,Loft O2 5,3m2,,Loft Lip Wave 6,2m2,Loft O2 7,4m2
windprayer
Вятърничав
***
Публикации: 271


www.vpsnowboards.com


WWW
« Отговор #17 -: 15.04.2010 14:35 »

Лицеви правя доста,чудя се с коремните как стои въпроса,че и тях ги правя???

Коремните, седнал на замята, са противопоказни за кръста, особено ако се сгъваш до коленете. Полезните са, ако застанеш на успоредка или стена и си вдигаш краката до хоризонтално положение. До това заключение съм стигнал след доста опит и разговори с лекар-мануална терапия!  Wink
Online
Venelin
Pro :)
*******
Публикации: 1097



WWW
« Отговор #18 -: 15.04.2010 14:37 »

заприличваме на вестник трета възраст нещо Shocked
Що, бе? Не. Юнак без рана не може. Имам познати, които са десетина години по-малки от мен и все са "много зле" и децата им и те са "много зле" и "баси, колко е скапано всичко" и "туй шкембе отде дойде" :О:, ама на - не щат да спортуват.
Online

"Do or do not. There is no try."

Board: Fanatic Shark 145 l.
Sails:   8.4 Loft O2, 6.5 BiC Cruiser, 5.2 Loft 360Free
Skills:  Freeride
Temper: Very friendly but aggressively unpleasant when annoyed
lubo
Буревестник
******
Публикации: 894



« Отговор #19 -: 15.04.2010 14:59 »

За коремните съм си купил лежанка,е успоредка няма къде да натикам вече hmmmm
Online

bords:Naish 75l, RRD 85l,Lorch 105l,AHD 130l.
sails: Lip Wave 4,2m2,NeilPride Alpha 4,7m2,Loft O2 5,3m2,,Loft Lip Wave 6,2m2,Loft O2 7,4m2
valko
Windmaster
*****
Публикации: 673


« Отговор #20 -: 15.04.2010 15:55 »

Що, бе? Не. Юнак без рана не може. Имам познати, които са десетина години по-малки от мен и все са "много зле" и децата им и те са "много зле" и "баси, колко е скапано всичко" и "туй шкембе отде дойде" :О:, ама на - не щат да спортуват.

 :shock:Венелин та ти си с поне 10-12 год.по млад от мен а  тия твоите познати няма да доживеят до 45 год. дори   :D
Online

Boards : Fanatic Bee 117l  , Naish Enduro 106l
Sails : Loft freerace 5.3m2 , Loft 360 free 6.5m2 , Neil Pride combat 5.0m2
daniel
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 424


SeaWolf


« Отговор #21 -: 15.04.2010 16:20 »

Коремните, седнал на замята, са противопоказни за кръста, особено ако се сгъваш до коленете. Полезните са, ако застанеш на успоредка или стена и си вдигаш краката до хоризонтално положение. До това заключение съм стигнал след доста опит и разговори с лекар-мануална терапия!  Wink
За да не се натоварва кръста коремни преси могат да се правят и на голяма гумена топка:
http://www.youtube.com/watch?v=VVBddP5oW8Y&feature=related
А страхотно упражнение за равновесие, а и за цялото тяло, помагащо и за сърфа е да се опиташ да балансираш прав върху топката... в началото е трудничко, но се свиква. Седмица преди да отида да карам сноуборд го правих - просто тогава се сетих за него - и след това резултата направо ме изуми - когато дъската поднасяше и аааа да падна тялото си реагираше инстинктивно и успявах да се задържа и да не падна...
Online

Адреналинът е най-добрия наркотик.... Smile)
SHMIT
Буревестник
******
Публикации: 852



WWW
« Отговор #22 -: 15.04.2010 17:25 »

За кръста са много важни коремната мускулатура и мускулатурата около гръбначния стълб. За втората, има упражнение което се казва Хипер Екстензия.

http://www.youtube.com/watch?v=kLYwZLWFGiU
Online

fireflay
Вятърничав
***
Публикации: 217



WWW
« Отговор #23 -: 15.04.2010 21:40 »

http://www.pwaworldtour.com/index.php?id=389
За всички,на които им тежат годинките...Пичове стягайте се!!!Батко РОБИ,е батко на 99.99999 от всички ни,Дункито и той,отдавна захвърли пионерската униформа...,пък и тяхното каране,лекинко по-различно от нащо...
...Питали,другаря Сталин за травмите в уиндсърфа,а той"изненадващо" отговорил:"Има уиндсърф,има травми...(нататък ви е ясно)
Не познавам сърфист,без "професионални" травми...,много е гот,че споделяте упражнения и чалъми за избягването им,ама чак да се жалваме...,ше загубим аудиторията от "БГ мама" :D
Online

Naish wave 70l,Naish Global Wave 87,Naish Vector 104l;Naish Force3.7;Naish Force-4.2,Naish Force-4.7,Naish Boxer-5.8,Naish AMP-7.Някой,да продава бельо Naish(-:
vandal
Windmaster
*****
Публикации: 684


по-добре от гика, от колкото от мотика


WWW
« Отговор #24 -: 15.04.2010 22:03 »

мене ми се менкат цяла зима или като вали...ляв лакет, десен лакет, ляво коляно, десно коляно...
ставите основно...знам че по-добре няма да стане...на 30 съм и съм прекарал 20 във водата...и ко..да спра ли...ми ще боли, ко да се прави...
е правя някой изключения...през преспи сняг вече не ходя, за да стигна до водата... Smile))))
изобщо при по-малко от 10* (ако някой ме светне как се добавя градус с клавиатура ) не влизам във водата
въпреки че тая зима ме хвана секлета една неделя...и се набичих в един кучи студ...с пингвините правих даунуинд слалом...парчета лед бяха вехите, а бяла мечка съдия...
Online

кара каквото му попадне...

https://www.geckowindsurfschool.com/
http://www.windsurfyoga.eu/
Юли
Администратор
******
Публикации: 5484


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #25 -: 17.04.2010 15:36 »

...(ако някой ме светне как се добавя градус с клавиатура )
XP > Start>>All Programs>>Accessories>>System Tools>>Character Map, там на първа страница, първа колонка по средата го има това "º" :D
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
vandal
Windmaster
*****
Публикации: 684


по-добре от гика, от колкото от мотика


WWW
« Отговор #26 -: 17.04.2010 18:10 »

XP > Start>>All Programs>>Accessories>>System Tools>>Character Map, там на първа страница, първа колонка по средата го има това "º" :D

ееее мерси Юли...от мене една домашна 45º със салатка...некой слънчев ден на неутрална територия Smile))


Online

кара каквото му попадне...

https://www.geckowindsurfschool.com/
http://www.windsurfyoga.eu/
Юли
Администратор
******
Публикации: 5484


The idea is to die young as late as possible


« Отговор #27 -: 17.04.2010 22:30 »

Няма за какво, за пиенето - пия.........крем карамел :О: :D
Online

Аз съм легенда :D

Sails: LoftSails PureLip 4.5, PureLip 5.4
Boards: Exocet U-Surf 76, Goya Proton 96
Kites: DaSilva Vibe 3.0, HB Legion 5.0, 6.0, 7.0, 9.0, 11.0
Wing: Quarto 105L, LoftSails 4.0, 5.0, 6.0
vmrivanov
Вятърничав
***
Публикации: 260



« Отговор #28 -: 06.06.2010 10:57 »

Абе, някой да му се е случвало ребра да го болят дълго време. Паднах преди месец върху гика, уж не беше кой знае какво, не вярвам да е спукано, но продължава да си ме боли и не знам ше мога ли да карам.. трябва ли, тогава продължих два дена след това въпреки болката, но сега не знам кво да правя, дали са просто упорити тези ребра и е ноормално или може да съм прецакал нещо?
Online

Windsurf gear: Fanatic Falcon 111l ,Fanatic Newwave 74l
Simmer style icon 4.7, Gaastra Remedy 6.0
Kitesurf gear: RRD Religion 7, RRD Religion 9, RRD Vision 12
dangelo
Гост
« Отговор #29 -: 06.06.2010 14:46 »

Аз направих същата катастрофа миналото лято и леко се бях панирал.
Казаха ми че ако дишаш и не те боли няма проблем. Аз продължих да карам 10ина дена след това макс по 2-3 часа, че повече не се траеше.
Като се прибрах починах 1 месец и мина.
Мислех да ходя да се снимам да видя дали не е спукано ама като се замислих и да е спукано и да не е нищо не може да се направи и се отказах.
Така, че почивката май е лека.
Пожелания за бързо възтановяване.  Wink
Online
Страници: « 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 »   Най-горе
Печат
Отиди в: