21.09.2024 08:48
Новини: Sunny eXtreme е официалният вносител за България на кайт оборудване DaSilva, HB SurfKite, Peter Lynn (PLKB).

Windyweek - точни прогнози за вятъра Anemometers - Sunny eXtreme windsurf lessons

Уиндсърф, кайт, сноуборд, екстремни спортове

Страници: 1   Най-долу
Печат
Автор Тема: Някой патил ли е от т.н. епиконделит (тенисен лакът)?  (Прочетена 10247 пъти)
Shaka
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 390



« -: 07.09.2015 17:29 »

Нещо в последно време здраво ме болят сухожилията към лакътните стави, даже и при не големи натоварвания. Ясно е, че ЕГН-то си влияе, ама все пак да попитам ако някой е патил да даде някакъв съвет - само да не ми каже спри уиндсърфа, че ще го прокълна ...  Cool
Online

Всяко място отдалечено от морето е провинция... (Хемингуей)
नमस्ते
vandal
Windmaster
*****
Публикации: 683


по-добре от гика, от колкото от мотика


WWW
« Отговор #1 -: 07.09.2015 19:49 »

аз го имах това. предполагам...преди около 2-3 години. Получих го от претоварване (най-вероятно)
Както се появи, така и изчезна. В продължение на няколко месеца лакътя ме боля. Ако го претоваря, болеше повече.
Честно казано нямах диагноза от доктор в болница. На плажа един от клиентите ме погледна за 2 минути (той бе доктор) и каза, че най вероятно е тенис лакът и ако ме тормози много трябва да ида в болница да ме снимат и т.н....е не отидох.
Мазах се с някакви помади навремето, но не ми помогнаха особено.
В този период пропуснах няколко карания, точно заради лакътя. Но изчезна от само себе си след известно време. 

Пази се и успех!


Online

кара каквото му попадне...

https://www.geckowindsurfschool.com/
http://www.windsurfyoga.eu/
nikyzlatanov
Духовит
**
Публикации: 151


Never Underestimate An Old Man With A Windsurf


« Отговор #2 -: 07.09.2015 20:42 »

Споко, няма нужда да се отказваш от спорта. Преди три години ме заболя десния лакът -оказа се "тенис лакът". Минах през мазила ,хапчета ,инжекции (те ми помогнаха временно) ,след няколко месеца всичко се повтори. Следващата стъпка ми обясниха , че е операция .аз не се съгласих и започнах да ползвам повече лявата ръка. Ииииии ..... един ден осъзнах ,че нищо не ме боли . неизвестно от кога. Тази пролет ме заболя лявата ръка , но вече не ходих на лекар . просто започнах да я щадя ,например : нагласих си въженцата така ,че да ми тежи малко повече на здравата ръка , започнах да нося платното и дъската отделно ... и т.н.
Успех с лечението !
Online

Gaastra Vapor 9.4
Gaastra Vapor 8.6
Gaastra Vapor 7.1
Gaastra Vapor 5.5
Drops Kranz 85(135)
Tabou Manta 68(100)
Ceco
Модератор
******
Публикации: 1753



« Отговор #3 -: 07.09.2015 21:59 »

Най-правилно е да отидеш на лекар - ортопед.
Обикновено предписват противовъзпалитени + мазило. В по-тежки случаи - инжекции. Физиотерапия помага.
От личен опит - почивка, студени компреси сутрин и вечер. На мен ми мина за около 6 месеца. И сега като претоварвам предмишниците усещам леко напрежение, което сигнализира за почивка.
В ортопедичните магазини продават епикондиларни ленти, които се ползват при натоварване, не знам колко помагат. Аз не съм спирал сърфа, просто намалявам темпото като усетя че претоварвам
Online

Boards: Exocet: Cross 94 l, I-Style 101 l, RS 4 114 l; Fanatic FW 105 l; SB Futura 121 l, Mistral Syncro 124 l
Sails: Loft Lip Wave 4.3; Loft Pure Lip 5.0; Loft Oxygen 6.3 & 7.3
Snowboards: Ride Concept TMS 161, Lib Tech T Rice Pro 157
topa
Полъх
*
Публикации: 60


« Отговор #4 -: 08.09.2015 09:50 »

И моите пет стотинки по темата: внимателно с ортопедите, търсете спортен лекар! Консервативното лечение е за предпочитане, почивка, физиотерапия, незагряващи противовъзпалителни гелове, много внимателно с инжекциите!!! И много масажи на предмишницата! Успех и никакви операции!!!
Online

Loft Switch Blade 7.8/Loft Switch Blade 7,3/Loft Oxigen 7.8/Loft Oxigen 7.3/, Loft Oxigen 6,8/ Loft Oxigen 6,3/Loft Oxigen5,8/ Loft Lip Wawe 6,2/Loft Waweskape 5,2
Exoset Xmоve 138l.
Exoset Xmоve 119l.
Shaka
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 390



« Отговор #5 -: 08.09.2015 12:47 »

Благодаря на всички за съветите. Ще пробвам с намаление на натоварването, мазила и физиотерапия. Явно си минава бавно и винаги трябва да имаш 'едно на ум' ако си го имал ...
Online

Всяко място отдалечено от морето е провинция... (Хемингуей)
नमस्ते
Ceco
Модератор
******
Публикации: 1753



« Отговор #6 -: 09.09.2015 09:01 »

Не пропускай студените компреси - помагат. Спомням си, че си купих от аптеката едно приспособление за многократна употреба: гел във винилена торбичка, слагаш го за няколко часа в хладилника (не във фризера) и е готов за употреба. Много удобно се поставя на лакътя с помощта на дамски чорап. Става и за топли компреси ако се наложи.
От мазилата Alga San Mobil Gel или Perskindol Cool (синия) имат охлаждащ ефект и вършат добра работа при мускулни и сухожилни претоварвания и травми.
Online

Boards: Exocet: Cross 94 l, I-Style 101 l, RS 4 114 l; Fanatic FW 105 l; SB Futura 121 l, Mistral Syncro 124 l
Sails: Loft Lip Wave 4.3; Loft Pure Lip 5.0; Loft Oxygen 6.3 & 7.3
Snowboards: Ride Concept TMS 161, Lib Tech T Rice Pro 157
Vancho laifa
Отнесен от вихъра
****
Публикации: 439



« Отговор #7 -: 09.09.2015 19:51 »

Захо аз се оправих с физиотерапия и почивка. Ултразвук и нагревки - нова е истината. Зимата приключих терапията, това лято за сега (след два месеца на Острова) нищо не се е обадило.
Online

إيفان الحياة
mihailt
Вятърничав
***
Публикации: 247



« Отговор #8 -: 07.10.2015 21:59 »

Здравейте. Да споделя и моя болезнен опит по тази тема. И предишни години съм я имал тази болка, от претоварване, но ми минаваше за седмица, без да се пазя, като на куче. Тази година, нещата се влошиха доста. Повече от два месеца сериозна болка/да не казвам зверска/. Здрависвах се многоооо нежно, като гей, wall с подвито коляно/от болка/. Отидох при препоръчан ортопед. Предписа ми естествено почивка, обездвижване. Против е инжекциите. По негов съвет, правих студен компрес/10мин/, веднага мазане и масаж с Allga San Mobil Gel Intensiv/10m/ и веднага пак студен компрес/пак 10м/. Това два пъти дневно. Даде ми и хапчета Аркоксия за седем дни. Ще направя и физиотерапия. Препоръча ми, епикондиларен бандаж, който мисля, че свърши много добра работа. От десетина дни почти не усещам болка. Хубаво е да се слага при по-сериозни натоварвания, дори да нямате болка в момента.
Поздрави. И се пазете.
Online

50г., 72кг., начинаещ
JP130l,Starboard carve111l,Tabou3s 97l
Simmer 5.6, Gaastra 6.7 с два камбера, Gaastra 3.7, 4.7, 4.2.
Страници: 1   Най-горе
Печат
Отиди в: